Курди завдають удару у відповідь в Кобані

Кобані
Image caption Коаліція завдала ударів з повітря по ісламістах поблизу Кобані

На кордоні між Сирією та Туреччиною тривають бої за місто Кобані, де курдські сили почали операцію проти бойовиків "Ісламської держави" (ІД).

За словами кореспондента ВВС, який перебуває неподалік місця сутичок, там постійно лунають постріли та вибухи гранат.

Раніше авіаударів по позиціях ІД, що наступала на місто, завдали США та союзники.

Посланець ООН до Сирії Стаффан де Містура закликав міжнародну спільноту терміново діяти, аби запобігти захопленню ключового міста ісламістами.

Він переконаний, що захоплення Кобані означатиме "різанину і гуманітарну катастрофу".

Якщо джихадисти вже ж завоюють усе місто, це забезпечить їм повний контроль над довгою ділянкою сирійсько-турецького кордону. Саме через цю ділянку до Сирії потрапляють більшість бойовиків з інших країн. Це також дозволить ІД перекачувати нафту із захоплених родовищ.

Туреччину дедалі активніше закликають робити більше для того, щоб допомогти курдським силам у Кобані.

Копирайт изображения AFP
Image caption Курди хочуть більшої підтримки від Туреччини

У вівторок щонайменше 12 людей загинули внаслідок протестів у Туреччині, які влаштували курди через відсутність турецької військової підтримки.

Допомога із запізненням

Сирійські курди, які тримають оборону Кобані, кажуть, що підтримка з повітря від міжнародної коаліції на чолі зі Сполученими Штатами була ефективною, проте мала надійти раніше.

"Якби коаліція атакувала із такою силою і ефективністю раніше, ми б не бачили, як ІД дійшла до міста і забрала стільки життів", - сказала у коментарі BBC одна з курдських командирів у місті Мейса Абдо.

За її словами, координація сил західних союзників і курдських бійців має бути тіснішою: "Із допомогою авіаударів коаліції ми можемо перемогти ІД".

У міноборони США підтвердили, що брали участь у повітряних атаках на джихадистів у районі Кобані, зазначивши, що це сталося у понеділок та вівторок.

Кореспондент ВВС Пол Адамс із сирійсько-турецького кордону чув вибухи повітряних атак у вівторок вдень. Всього за день коаліція здійснила вісім авіаударів. За його словами, бої у самому місті значно стихли, хоча у другій половині дня знову лунали постріли.

Напередодні бойовики ІД захопили три райони міста після вуличних боїв із курдськими силами.

За даними спостерігачів, за три тижні боїв у Кобані загинули щонайменше 400 людей. Понад 160 тисяч людей були змушені втікати за кордон.

Новини на цю ж тему