КНДР стверджує, що не порушує прав людини

Солдат Копирайт изображения Getty
Image caption В ООН вважають, що у таборах КНДР загинули сотні тисяч людей

Під час рідкісного для ООН виступу представника КНДР посланець Пхеньяна Чхве Мьон Нам заперечив, як він висловився, "безпідставні чутки" про порушення прав людини у Північній Кореї.

Дипломат заявив, що в його країні не існує трудових таборів, а є лише система "перевиховання працею" у місцях ув'язнення.

Виступ Чхве Мьон Нама став відповіддю на доповідь ООН, у якій ішлося про повсюдні і систематичні порушення прав людини у Північній Кореї.

У таборах в КНДР перебувають десятки тисяч людей.

Чхве Мьон Нам виступав перед дипломатами і журналістами. Він назвав Північну Корею "перехідним суспільством", у зв'язку з чим у країні "можуть бути певні проблеми, як, зокрема, в економіці та інших сферах.

"Нам, можливо, буде необхідно побудувати більше будинків і надати ширші соціальні послуги, щоб надати народу кращі умови життя", - сказав він.

За його словами, економіка Північної Кореї стала жертвою дій "зовнішніх сил". Очевидно, він мав на увазі режим санкцій, накладений на Пхеньян у зв'язку із ядерними випробуваннями, що тривають у тій країні, а також випробуваннями балістичних ракет.

Посланець КНДР сказав, що разом просуванням країни вперед "радість народу зростатиме і далі".

"Голод, страти і тортури"

У доповіді ООН, опублікованій у лютому, зазначено, що є докази "систематичних, масштабних і серйозних порушень прав людини" у Північній Кореї.

Копирайт изображения AP
Image caption Північна Корея звинувачує у всіх бідах "ворожі сили"

За словами авторів документа, люди, звинувачені у політичних злочинах, зникають, їх відправляють до таборів, де їх чекають "голод, примусові роботи, страти, тортури і зґвалтування". Вагітних жінок у таборах змушують робити аборти, або ж їхніх дітей вбивають, також ідеться у доповіді.

Доповідь ООН заснована на свідченнях біженців з Північної Кореї. Згідно з документом, за останні 50 років "сотні тисяч політичних в'язнів загинули у цих таборах".

Північна Корея у вересні опублікувала свою власну доповідь, в якій ідеться про те, що "ворожі сили постійно ширять чутки щодо "питання про права людини" у КНДР, намагаючись заплямувати її репутацію і повалити суспільний лад та ідеологію, обрані корейським народом".

Відкритий брифінг, на якому виступив Чхве Мьон Нам, відбувся через кілька днів після того, як Північна Корея погодилася відновити переговори з Південною Кореєю. Ці переговори призупинили у лютому.

Майкл Кербі, голова комісії ООН з розслідування порушення прав людини у Північній Кореї і автор доповіді ООН, сказав в інтерв'ю ВВС, що Пхеньян, судячи з усього, останнім часом намагається продемонструвати себе в кращому світлі.

Втім, експерт запитує: чи відбувається це тому, що у Північній Кореї і справді відбуваються зміни, або ж тому, що це питання обговорюватимуть на засіданні Генеральної Асамблеї ООН?

Новини на цю ж тему