Олександр Кіхтенко: новий генерал-губернатор Донеччини

Кіхтенко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Новим керівником Донеччини став генерал Олександр Кіхтенко

Президент Петро Порошенко звільнив з посади голови Донецької ОДА Сергія Таруту та призначив замість нього Олександра Кіхтенка.

Пан Тарута очолював Донеччину з березня цього року. Він критикував мирний план президента Порошенка, виступав за введення на Донбасі воєнного стану та за скасування парламентських виборів.

Після ухвалення парламентом президентського закону про особливий статус територій, контрольованих бойовиками, пан Тарута заявив, що не підтримує запропоновані у документі підходи.

Днями радник президента Юрій Луценко заявив, що найближчим часом Петро Порошенко призначить нового голову Донецької ОДА.

Новий губернатор Донеччини народився 5 квітня 1956 року в Богодухові, що на Харківщині.

У 1978 році закінчив Омське вище загальновійськове командне училище імені Фрунзе, а в 1991-му – розвідувальний факультет московської Військової академії імені Фрунзе.

Пан Кіхтенко проходив службу в групі радянських військ в Німеччині, згодом – у Прикарпатському військовому окрузі. У 1991 році був начальником розвідки дивізії МВС Радянського Союзу у Баку.

Після проголошення незалежності України, у 1992 році, прибув для проходження служби на батьківщину.

Служив у структурах Національної гвардії та згодом сформованих на її основі Внутрішніх військ.

У 2001 році пана Кіхтенка призначили на посаду заступника командувача – начальника штабу Внутрішніх військ, а у лютому 2005 року він став командувачем ВВ. У березні 2006 року йому присвоїли звання генерал-полковника.

Часи Ющенка

Під час політичної кризи 2007 року – коли президент Віктор Ющенко своїм указом розпустив Верховну Раду, однак парламент не визнав цього рішення і продовжував працювати, – пан Кіхтенко відкрито виступив на боці глави держави.

При цьому серед опонентів президентського табору, лідером якого був тодішній прем’єр Віктор Янукович, виявився безпосередній начальник пана Кіхтенка, міністр внутрішніх справ Василь Цушко.

Копирайт изображения AP
Image caption Попереднім керівником Донеччини був один з найбагатших громадян України Сергій Тарута

Пан Кіхтенко тоді заявив, що не виконуватиме наказів пана Цушка, якщо вони суперечитимуть наказам президента.

У 2008 році журнал "Фокус" помістив Олександра Кіхтенка на 145-те місце рейтингу 200 найвпливовіших українців.

А до Дня Незалежності того самого року Віктор Ющенко присвоїв йому звання генерала армії.

У квітні 2010 року президент Віктор Янукович звільнив Олександра Кіхтенка з посади командувача внутрішніми військами, а у жовтні – і з військової служби.

Участь у виборах

Пан Кіхтенко є кандидатом у депутати: він очолює список партії "Сила і честь". У документах, поданих до ЦВК, він вказав, що є пенсіонером.

Головою партії, від якої балотується пан Кіхтенко, є колишній глава СБУ Ігор Смешко. Цього тижня Петро Порошенко призначив його головою Комітету з питань розвідки при президентові України.

Пан Кіхтенко одружений, має двох дітей. Донька Тетяна працює приватним нотаріусом, син Андрій – оперуповноважений-інспектор Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків.

Генерал Кіхтенко протягом останнього часу неодноразово критикував принципи управління українською армією та керівництво антитерористичною операцією.

Зокрема, він закликав президента "терміново виправити помилки, допущені в призначенні керівників силових структур".

Після призначення пана Кіхтенка обидві області, у котрих проводиться антитерористична операція, очолюватимуть генерали: 18 вересня 2014 року Петро Порошенко призначив губернатором Луганщини депутата парламенту, генерал-лейтенанта міліції Геннадія Москаля.

Новини на цю ж тему