Кім Чен Ин пропустив важливу церемонію

Копирайт изображения Reuters
Image caption Південнокорейські газети припускають, що Кім Чен Ин, який має надмірну вагу, хворіє

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин уперше за три роки правління не взяв участі у важливій політичній церемонії, повідомили державні ЗМІ.

Його імені не було в списку тих, хто мав відвідати меморіальний палац Сонця - мавзолей попередніх комуністичних лідерів на річницю Трудової партії.

Північнокорейський керівник не з'являвся на людях уже понад місяць.

Державне телебачення минулого місяця повідомило, що Кім Чен Ин перебуває у "некомфортному фізичному стані", а пізніше показало, як той кульгає.

Південна Корея у п'ятницю заявила, що, на її думку, Кім Чен Ин і далі контролює комуністичну державу.

"Як виглядає, Кім Чен Ин править країною, як і раніше", - цитує речника міністерства об'єднання Лім Бьон Чхола агенція Yonhap.

"Що ж до стану його здоров'я, наш уряд ще не має відповідної інформації", - сказав чиновник.

Проблеми зі здоров'ям?

У п'ятницю високопосадовці Північної Кореї відвідали Кимсусанський меморіальний палац - мавзолей-усипальницю Кім Ір Сена і Кім Чен Іра.

Урочистості відбувалися з нагоди 69-ї річниці Трудової партії Кореї.

Ім'я пана Кіма вперше від 2011 року, коли він прийшов до влади, не з'явилося в списку учасників церемонії.

Востаннє лідера бачили на публіці 3 вересня. Тривала відсутність викликала спекуляції щодо його здоров'я та можливого усунення від влади, але жодна з них поки не має підтвердження.

Кореспондент Reuters Джеймс Пірсон поширив у Twitter п'ятничне фото північнокорейської газети з портретом Кім Чен Іра, а не Кім Чен Ина.

Також звертають увагу на те, що віце-маршал Хван Пьон Со, якого називають другою людиною в країні, очолив північнокорейську делегацію на церемонії закриття Азіатських ігор - одну із небагатьох нагод для переговорів високого рівня між Північчю і Півднем.

Водночас ЗМІ Південної Кореї із посиланням на неназвані джерела припускають, що 31-річний керівник хворий на подагру.

Також оглядачі відзначають, що державні медіа і далі вихваляють Кім Чен Ина, передає із Сеула кореспондент BBC Стів Еванс.

Новини на цю ж тему