Суд у ПАР вирішить, чи ув’язнювати Пісторіуса

Пісторіус Копирайт изображения AFP
Image caption Оскарові Пісторіусу загрожує до 15 років позбавлення волі

Суд у столиці ПАР Преторії оголосить вирок тамтешньому спортсменові Оскарові Пісторіусу, якого звинувачують у вбивстві його подруги Ріви Стінкамп.

Минулого місяця його визнали винним у ненавмисному вбивстві пані Стінкамп, у той час, як звинувачення в умисному вбивстві зняли.

Очікується, що протягом кількох днів у суді заслуховуватимуть правові аргументи та покази свідків, і лише після цього винесуть вирок.

Пану Пісторіусу загрожує тюремне ув’язнення строком до п’ятнадцяти років, однак суддя Токозіле Масіпа може призначити йому умовне покарання або накласти штраф.

Кореспондент ВВС у Преторії Ендрю Гардінґ каже, що ймовірним закінченням судового розгляду може стати покарання, не пов’язане з позбавленням волі, однак визнає, що таке рішення може бути неоднозначно сприйняте громадськістю.

У День святого Валентина минулого року Оскар Пісторіус застрілив свою подругу через двері туалету свого будинку. Спортсмен запевняв, що стріляв, бо був упевнений, що до будинку вдерся грабіжник.

Суддя заявила, що сторона обвинувачення не змогла довести, що пан Пісторіус мав намір убити пані Стінкамп.

Спортсмена, якого після оголошення вироку звільнили під заставу, у ході судового засідання визнали винним у недбалому поводженні зі зброєю. Водночас з нього зняли звинувачення у стрільбі в громадському місці та нелегальному зберіганні зброї у будинку, в котрому він убив пані Стінкамп.

"Зневіра"

Батьки Ріви Стінкамп заявили, що рішення про визнання пана Пісторіуса не винним в умисному вбивстві їхньої доньки було несправедливим.

Копирайт изображения AFP
Image caption Загиблій подрузі спортсмена Ріві Стінкамп було 29 років

Джун та Баррі Стінкамп заявили каналу NBC, що те, що суд повірив версії подій Пісторіуса, викликало у них "зневіру".

Раніше батько спортсмена Арнольд Пісторіус сказав, що його родина "глибоко вдячна" судді за те, що вона визнала його не винним в умисному вбивстві.

Прокуратура ПАР заявила про "розчарування" з приводу того, що Пісторіуса не засудили за умисне вбивство. Питання про те, чи подаватиме прокуратура апеляцію, розглянуть після винесення остаточного вироку спортсменові.

У той же час Міжнародний паралімпійський комітет оголосив, що допустить пана Пісторіуса до майбутніх змагань, незважаючи на судове рішення.

"Оскар багато зробив для паралімпійського руху. Він надихав мільйони, але, звичайно, найголовніше для нього зараз – це рішення суду. Якщо він бажатиме продовжити свою спортивну кар’єру, ми не стоятимемо на його шляху. Ми дозволимо йому брати участь у змаганнях у майбутньому", – заявив ВВС директор паралімпійського комітету з питань медіа та комунікацій Крейґ Спенс.

Новини на цю ж тему