ЗМІ: Меркель скасувала зустріч з Путіним в Сочі

Путін і Меркель
Підпис до фото,

Володимир Путін та Ангела Меркель обговорили Україну на полях урочистостей в Нормандії

Канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовилася від зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним наприкінці жовтня в Сочі через ситуацію в Україні, повідомляє журнал Spiegel.

Про скасування міжурядових консультацій в Сочі повідомляє також сайт новинної телепрограми Tagesschau.

Переговори між президентом Росії і канцлером Німеччини, а також зустрічі міністрів зазвичай проводяться паралельно з "Петербурзьким діалогом" - форумом громадянських суспільств Росії та Німеччини, який цього разу запланований в Сочі.

За інформацією Spiegel, в Берліні проведення міжурядових консультацій визнали недоцільним.

Тим часом прес-служба Кремля повідомляє, що Путін і Меркель телефоном обговорили підготовку до переговорів у Мілані в рамках саміту "Азія-Європа" (АСЄМ), який запланований на 16-17 жовтня.

Не перше скасування

Берлін раніше вже скасовував зустрічі з представниками російської влади.

Запланована на квітень зустріч Путіна і Меркель була скасована у березні на знак протесту проти анексії Росією Криму. Пізніше Німеччина підтримала скасування саміту "Великої вісімки" в Сочі, замість якого лідери семи країн провели зустріч у Брюсселі без участі Росії.

Проте лідери Росії та Німеччини обговорили ситуацію в Україні у червні у Франції, спілкуючись на полях урочистостей, присвячених 70-річчю висадки союзників у Нормандії.

Щорічні міжурядові консультації Росії та Німеччини проводились з 1999 року. Форум "Петербурзький діалог" вперше відбувся три роки по тому.

Цього року кілька великих неурядових організацій відмовилися брати участь у "Петербурзькому діалозі". Серед них - Amnesty International та Greenpeace, Фонд імені Генріха Бйолля, який підтримує проекти у сфері політики і прав людини, а також організації "Німецько-російський обмін" і "Європейський обмін".

"Потьомкінський фасад"

Ці організації направили листа Ангелі Меркель і міністру закордонних справ Німеччини Франку-Вальтеру Штайнмайєру, пояснюючи причини свого рішення.

У листі сказано, що організації не хочуть брати участь в "підтримці потьомкінського фасаду під назвою "діалог громадянського суспільства". Автори листа також вимагають внести серйозні зміни в формат "Петербурзького діалогу".

Експерт Amnesty International по Росії Петер Франк підтвердив агентству DPA справжність листа, який цитують ЗМІ.

Відмова неурядових організацій від участі поставила під питання саме проведення "Петербурзького діалогу". Уряд Німеччини запропонував перенести форум, однак Москва дала зрозуміти, що захід або пройде за планом, або не відбудеться взагалі, пише газета Tagesspiegel.

При цьому глава німецького координаційного комітету Лотар де Мез'єр виступив з критикою організацій, що відмовилися від участі. За його словами, вирішити конфлікти можна тільки переговорами.