Анкара погодилася надати США свої бази у боротьбі з ІД

Кобані Копирайт изображения AFP

Туреччина погодилася дозволити США використовувати свої військові бази в кампанії проти бойовиків "Ісламської держави", заявляє радник президента США з питань національної безпеки Сьюзан Райс.

За словами пані Райс, турецькі бази та території будуть використовуватися для навчання поміркованих сил сирійської опозиції, а також для "дій всередині Іраку та Сирії".

"Це їхнє нове зобов'язання, яке ми дуже вітаємо", - заявила пані Райс.

США завдає авіаударів по позиціях "Ісламської держави", яка протягом останніх місяців захопила значну частину іракських та сирійських територій.

Туреччина межує з обома країнами, однак наразі виключає будь-які власні операції проти "Ісламської держави".

Анкара також не дозволяє турецьким курдам перетнути кордон, щоби вступити у боротьбу. Туреччина побоюється того, які цілі можуть переслідувати місцеві курди, вступаючи у боротьбу з "Ісламською державою".

Упродовж останніх днів бійці "Ісламської держави" просунулися у боротьбі за сирійське місто Кобані, яке розташоване на кордоні з Туреччиною.

Атака бойовиків на Кобані розпочалася у вересні, з того часу загинули близько 500 людей та до 200 тисяч втекли до Туреччини.

"Ісламська держава" бореться за створення халіфату, де б панували закони шаріату.

Угруповання відоме своєю брутальною тактикою, зокрема масовими вбивствами, утисками релігійних та етнічних меншин, а також обезголовленням солдатів та журналістів.

Новини на цю ж тему