Захід знову закликав Росію допомогти миру в Україні

обама та інші лідери Копирайт изображения Reuters
Image caption Барак Обама включає кризу в Україні до трьох головних світових проблем, разом з Еболою та ІД

Президент США Барак Обама і лідери Євросоюзу знову закликали Росію зробити більше для втілення домовленостей про перемир'я в Україні, досягнутих на зустрічі у Мінську.

Американський лідер також провів окрему телефонну розмову з українським президентом Петром Порошенком, обговоривши ситуацію на Донбасі.

Водночас президент Росії Володимир Путін розкритикував "шантаж" Росії Заходом і спроби тиску на його країну.

"Росія повинна"

Криза в Україні була однією з трьох тем телеконференції пана Обами із лідерами Британії, Франції, Німеччини та Італії, яка відбулася у середу ввечері.

Вони також обговорили поширення Еболи і боротьбу з джихадистським угрупованням "Ісламська держава".

"Лідери обговорили необхідність для Росії виконати усі свої зобов'язання, передбачені мінськими домовленостями. Крім того, вони обговорили спільну роботу з міжнародними фінансовими організаціями на підтримку української економіки", - йдеться у повідомленні Білого дому.

Учасники розмови погодилися, що Росія повинна поважати перемир'я на сході України і "зупинити потік озброєнь через російсько-український кордон", повідомили на Даунінг-стріт.

Барак Обама також провів окрему телефонну розмову з Петром Порошенком, під час якої, згідно з повідомленням, вони обговорили ситуацію на Донбасі і проблему із постачанням природного газу в Україну.

"Президенти України та США приділили окрему увагу питанню контролю за україно-російським кордоном та наголосили, що вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей мають бути легітимними", - йдеться у повідомленні прес-служби президента України.

"Ворожий підхід"

Володимир Путін, у свою чергу, вважає, що для встановлення миру в Україні потрібен внутрішньоукраїнський діалог за участю усіх політичних сил і регіонів, під час якого необхідно обговорити конституційний устрій країни.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Володимир Путін намагався нагадати, чим загрожує "розлад між великими ядерними державами"

Він також заявив, що спроби Заходу чинити тиск на Росію у зв'язку з українською кризою не сприяють врегулюванню ситуації в Україні.

"Наші партнери повинні чітко усвідомлювати, що спроби тиску на Росію шляхом односторонніх, нелегітимних обмежувальних кроків не наближають врегулювання, а лише ускладнюють діалог", - сказав пан Путін в інтерв'ю сербській газеті "Політика" напередодні запланованого на четвер візиту до Белграда.

"Сподіваємося, що партнери усвідомлюють нерозсудливість спроб шантажувати Росію, згадають, чим загрожує розлад між великими ядерними державами для стратегічної стабільності", - зауважив російський президент.

"Тепер президент Барак Обама з трибуни Генасамблеї ООН включив "російську агресію в Європі" до числа трьох основних нинішніх загроз для людства, поряд зі смертельною лихоманкою Ебола і терористичним угрупуванням "Ісламська держава". Разом з обмеженнями, запровадженими проти цілих секторів нашої економіки, подібний підхід важко назвати інакше, ніж ворожим", - сказав пан Путін.

Так він відреагував на виступ Барака Обами на Генеральній Асамблеї ООН 24 вересня, в якому той засудив агресію Росії в Україні, сказавши, що вона діє за принципом "сильний завжди правий".

При цьому Володимир Путін заявив про готовність до конструктивної співпраці з західними партнерами.

Новини на цю ж тему