Порошенко і Путін зустрілися в Мілані

Порошенко та Путін Копирайт изображения Reuters

Президент Петро Порошенко зустрівся з Володимиром Путіним у межах форуму "Азія - Європа", який триває в Мілані.

Перед зустріччю російський президент висловлював надії на відновлення російсько-української співпраці, а український лідер анонсував "непрості переговори".

У переговорах також брали участь німецький канцлер Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці, та європейські лідери - президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей та голова Єврокомісії.

"Прибув на зустріч з Меркель, Олландом, Ренці, Путіним, Ромпеєм та Баррозу", - написав президент Порошенко у Twitter.

Копирайт изображения STsegolko
Image caption Речник українського президента оприлюднив у Twitter фотографію з зустрічі політиків

Після переговорів очікують заяву для преси.

Раніше веб-сайт президента України повідомив, що 14 жовтня Петро Порошенко та Володимир Путін у телефонній розмові узгодили формат та порядок денний своєї зустрічі в Італії. Також у повідомленні йшлося, що "Петро Порошенко і Володимир Путін підтвердили необхідність неухильного дотримання домовленостей щодо припинення вогню і відведення військ".

Водночас помічник російського президента Юрій Ушаков заявив, що українське питання учасники саміту обговорять під час сніданку.

У Мілані будуть присутні глава "Газпрому" Олексій Міллер і міністр енергетики РФ Олександр Новак. Помічник президента Росії не виключив, що там обговорюватимуть і газове питання.

"Громадянська війна"

Перед італійським форумом Володимир Путін говорив про "поступальне, рівноправне та взаємовигідне співробітництво з українськими партнерами".

Таке формулювання він вжив в інтерв'ю сербській газеті "Политика". Президент РФ відвідав Белград напередодні міланської зустрічі.

За словами очільника Кремля, практична співпраця з Україною стане можливою "після досягнення стійкого миру та стабілізації ситуації" в країні.

"Сьогодні з'явилась реальна можливість припинити збройне протистояння, а фактично громадянську війну... Необхідно якнайскоріше приступити до реального внутрішньоукраїнського діалогу за участі представників всіх регіонів, всіх політичних сил", - вважає Володимир Путін.

У рамках такого діалогу він радить обговорити "конституційний устрій, майбутнє країни, де було б комфортно і безпечно жити всім без винятку громадянам України".

Втім, у тому ж інтерв'ю президент РФ говорить про "антиконституційний державний переворот, рушійною силою якого стали націоналісти та радикальні угруповання" в Україні.

Порушуючи тему газового питання, Володимир Путін заявив, що готовий до конструктивних переговорів.

"Непрості переговори"

Петро Порошенко напередодні зустрічі з російським колегою у своєму телезверненні говорив про "непрості переговори".

"З одного боку - керівники низки провідних європейських держав разом з президентом України. З іншого боку - президент Росії. Я знаю, це будуть непрості переговори, але я до них готовий", - заявив він.

Своїми цілями Петро Порошенко назвав повне припинення вогню, виведення російських військ та техніки і встановлення контролю за кордоном. Це, за його словами, відкриє шлях до політичного врегулювання ситуації на Донбасі.

16 жовтня український президент зустрівся з німецьким канцлером Ангелою Меркель, прем'єр-міністром Італії Маттео Ренці, президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм та президентом Єврокомісії Жозе-Мануелем Баррозу.

У п'ятницю, як повідомляє президентський веб-сайт, Петро Порошенко, окрім переговорів з Володимиром Путіним, матиме зустрічі з французьким колегою Франсуа Олландом, прем’єр-міністром Польщі Евою Копач, прем'єр-міністром Швеції Стефаном Левеном та прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе.

Крім того, він знову зустрінеться з німецьким канцлером, італійським прем'єром та очільниками органів ЄС.

Новини на цю ж тему