Порошенко розповів про результати зустрічі в Мілані

зустріч у Мілані Копирайт изображения AP
Image caption Порошенко підтвердив, що у Мілані була досягнута домовленість з Росією щодо газу

Президент України Петро Порошенко заявив, що українська делегація виконала завдання, які ставила перед собою під час візиту до Мілана, де відбувся форум "Азія - Європа".

Зокрема, було узгоджено ціну на газ, яку Україна купуватиме в Росії до 31 березня. Вона становитиме 385 доларів за тисячу кубометрів.

Українській кризі в Мілані були присвячені дві багатосторонні зустрічі за участю представників ЄС, Росії та України, а також одна двостороння зустріч між президентами Росії та України.

За словами Порошенка, учасники переговорів щодо ситуації на Донбасі погодилися на необхідності виконання всіх пунктів Мінського меморандуму, в тому числі відновлення роботи низки КПП на кордоні з Росією.

Ці заяви пан Порошенко зробив у суботу ввечері в інтерв'ю журналістам українських телеканалів.

"Україна приїхала туди з дуже важливою метою: нам потрібно було зберегти мир. У жодному разі не дати можливості переглянути Мінські домовленості і стійкий мирний процес", - сказав Пан Порошенко.

За його словами, всі учасники консультацій погодилися, що підписані у Мінські документи є базовими і на їх підставі слід робити подальші кроки.

Порошенко також заявив, що всі учасники переговорів допускають проведення місцевих виборів в окремих районах Луганської та Донецької областей лише за українським законодавством.

"Так звані фейкові вибори 2 листопада або в інший день, якщо вони проводяться не у відповідності з українським законодавством, без дотримання режиму припинення вогню, без міжнародних спостерігачів не можуть і не будуть визнані жодним з учасників консультацій", - наголосив Порошенко, додавши, що з цим погодилась і Росія.

Володимир Путін на прес-конференції після переговорів позитивно оцінив підписаний Порошенком закон про особливий статус деяких районів Донбасу, на підставі якого і планується проводити місцеві вибори.

"Напевно, це не ідеальний документ, але все ж це крок у правильному напрямку", - сказав пан Путін після двосторонньої розмови з Петром Порошенком у Мілані.

КПП на кордоні "відновлять роботу"

За словами Петра Порошенка, найближчим часом має початися відновлення роботи пропускних пунктів на українсько-російському кордоні, що є ключовою складовою мінських домовленостей.

"Найближчим часом відбудеться в повному обсязі робота українських прикордонників і митників, вони будуть оглядати вантажі, які проходять через митний пункт, ... оформлятимуть ці вантажі", - сказав він.

Зокрема, зазначив президент, зараз у зоні АТО перебуває група прикордонників та митників, які готові почати виконання своїх обов'язків на КПП "Ізварине".

Зараз цей пункт, через який у вересні на територію України приїхав черговий "гуманітарний конвой" з Росії, Києвом не контролюється.

Порошенко каже, що у понеділок-вівторок керівники прикордонних відомств Києва та Москви мають обговорити умови і порядок організації роботи пропускних пунктів.

"Україна буде з газом"

Окреслюючи результати газових переговорів, пан Порошенко повідомив, що до 31 березня 2015 року Україна купуватиме газ в Росії за ціною 385 доларів.

"За підсумками консультацій я можу сказати: Україна буде з газом, Україна буде з теплом. Це підсумок вчорашніх домовленостей. Але на умовах захисту українських національних інтересів", - наголосив він.

За його словами, російська сторона на переговорах в Мілані відстоювала ціну в 385 доларів за тисячу кубометрів на весь рік, однак зрештою було вирішено зафіксувати таку ціну лише до квітня.

"Наша спільна пропозиція з ЄС полягала в наступному: 325 - влітку, 385 - взимку", - додав президент.

Президент Росії Володимир Путін раніше також заявляв, що сторони домовилися про "умови відновлення поставок газу в Україну, хоча б у зимовий період".

До 21 жовтня, коли у Брюсселі відбудуться новий раунд газових перемовин між Україною, Росією та ЄС, керівники відомств країн повинні підготувати узгоджений протокол, сказав Порошенко.

Дефіцит коштів "Нафтогазу України" на закупівлю газу може бути покритий за рахунок МВФ або інших міжнародних фінансових організацій, додав він.

Новини на цю ж тему