США: Росія перешкоджає розширенню місії ОБСЄ на кордоні

ОБСЄ
Підпис до фото,

Зараз місія ОБСЄ спостерігає лише за одним кілометром українсько-російського кордону

Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ на українсько-російському кордоні, заявив постійний представник Сполучених Штатів у організації Даніел Баєр.

"Попри численні прохання членів ОБСЄ і держав-партнерів, Російська Федерації продовжує блокувати відправлення спостерігачів на інші прикордонні контрольно-пропускні пункти окрім двох, на яких спостерігачі вже знаходяться", - йдеться у заяві американського представництва в ОБСЄ.

США та інші держави наполягають на тому, щоб моніторингова місія покривала й інші контрольно-пропускні пункти, а також мала змогу переміщуватися між ними.

Російські представники у ОБСЄ заявляють, що розширення місії потягне за собою значні затрати, при тому, що "ефективність її дуже сумнівна".

"Жодних ілюзій"

У середу Постійна рада ОБСЄ схвалили продовжити роботу моніторингової місії ОБСЄ на кордоні ще на місяць - до 23 листопада.

Російська сторона заявила, що згода на подовження роботи місії на її території - жест доброї волі, зазначивши, що Росія зі свого боку повністю контролює кордон.

"Ми були готові підтримати продовження на три місяці, але й згодні також і на те, щоб продовжити на один місяць. Це жест доброї волі. Росія запрошує спостерігачів туди і має повне право визначати, куди вони поїдуть і в якому складі", - заявив представник Росії в ОБСЄ Андрій Келін.

Підпис до фото,

Представник США в ОБСЄ стверджує, що нинішня моніторингова місія на кордоні є недостатньою

Нині місія організації на кордоні складається із 16 спостерігачів і трьох осіб технічного персоналу і базується у місті Каменськ-Шахтинський у Ростовській області Росії. Місія моніторить рух через пропускні пункти "Гукове" і "Донецьк".

За словами представників США в ОБСЄ, ці два пункти складають тільки один кілометр із сотень, на які розтягнувся українсько-російський кордон. Крім того, робочі групи спостерігачів надто малі для такого обсягу роботи.

Раніше американський представник Деніел Баєр стверджував, що Україна не контролює близько 300 км українсько-російського кордону.

"На жаль, це перешкоджання - ще один втрачений шанс для Росії зіставити свої слова із діями і внести свій вклад у деескалацію ситуації, - заявив пан Баєр. - Жодних ілюзій: ця місія у нинішньому складі є недостатньою".

Американський дипломат укотре закликав Росію дотримуватися усіх зобов'язань за мінськими домовленостями, зокрема, вивести своїх військових і важке озброєння з України і сприяти звільненню усіх заручників.

Росія, зі свого боку, неодноразово заперечувала будь-яку причетність до конфлікту на сході України, визнаючи однак, що деякі росіяни вирушають туди як добровольці.