Путін звинуватив Київ і сепаратистів у зриві Мінських домовленостей

Путін Копирайт изображения AFP

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія виступає за повне виконання Мінських домовленостей обома сторонами конфлікту в Україні.

"Ми готові зробити все, щоб всі домовленості, які були в Мінську досягнуті, були виконані", - сказав він, виступаючи в рамках дискусійного клубу "Валдай" у Сочі.

За його словами, сторони конфлікту не виконують цих домовленостей, зокрема - ані силовики, ані сепаратисти не залишають окремі населені пункти, як це передбачали Мінськими домовленостями.

"Найголовніше - припинити війну негайно, розвести. Розумієте, якщо Україна хоче зберегти територіальну цілісність, а ми теж цього хочемо, слід зрозуміти: не треба там чіплятися за якесь там село. Це безглуздо, адже сенс у тому, щоб припинити кровопролиття і почати діалог", - заявив російський лідер.

Володимир Путін заявив, що ніколи не брав під сумнів суверенітет України. "Інша справа, що історія формування України в її нинішніх кордонах - складний процес", - додав пан Путін.

У промові російського президента в рамках дискусійного клубу "Валдай" було багато гучних заяв.

Так, президент Росії Володимир Путін назвав Україну "складноcурядним державним утворенням" і визнав, що Москва допомогла усуненому президенту Віктору Януковичу виїхати з України. Також він сказав, що Росія обійдеться без таких, "як він".

Президент Росії розповів, що йому "довелося натиснути" на "Газпром", щоб концерн погодився отримати від України лише 3,1 млрд доларів до кінця року в рахунок боргу за газ.

Пан Путін також висловив надію, що проблема поставок газу для України буде остаточно вирішена наступного тижня. В цьому випадку, за його словами, не буде загрози несанкціонованого відбору російського газу з експортної труби.

Втеча Януковича

Володимир Путін під час виступу в Сочі вперше розповів, що Москва допомогла усуненому президенту Віктору Януковичу виїхати з України у лютому 2014 року після масових протестів у Києві.

"Не буду приховувати: ми допомогли йому перебратися до Криму. І він там ще перебував протягом декількох днів", - сказав пан Путін.

За його словами, повертатися в Київ для пана Януковича було небезпечно. Тож тодішній президент України попросив вивезти його до Росії, що і зробили.

Не закривається від світу

У своєму виступі в рамках дискусійного клубу "Валдай" у Сочі Володимир Путін торкнувся питань економічної політики Росії.

За його словами, Росія не має наміру "закриватися від світу" і готова до діалогу із нормалізації економічних відносин.

Також він повідомив, що Москва не збирається відвертатися від Європи, шукаючи інших ділових партнерів у Азії. "Це абсолютно не так", - наголосив пан Путін.

При цьому, російський президент зазначив, що вважає "політично вмотивовані санкції" помилкою, "які завдають шкоди всім".

Новини на цю ж тему