Порошенко та Яценюк закликали українців не продавати голоси

вибори Копирайт изображения Reuters
Image caption Вибори до Верховної Ради відбудуться у неділю.

Президент Петро Порошенко напередодні парламентських виборів закликав українців "обирати по совісті", а прем'єр-міністр Арсеній Яценюк нагадав про "невідворотність покарання" за підкуп виборців.

Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться у неділю.

Совість та невідворотне покарання

"Прошу, обирайте по совісті. Пам'ятайте лише, що голосування за гроші відтепер є злочином не лише тих, хто купує, а й тих, хто продає", - сказав президент під час телезвернення до українців у суботу.

"Вимірювати свій голос гривнями – значить, торгувати Вітчизною. Це стократ протизаконно і гріховно в умовах, коли десятки тисяч людей, ризикуючи життям, боронять нашу з вами Батьківщину", - додав він.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк також заявив, що вибори мають відбутись чесно.

"Право обирати вільно і усвідомлено ми вибороли ціною великих жертв. Тому навіть за умов, коли проти України здійснюється військова агресія, коли на дестабілізацію країни кинуто шалені гроші і величезні ресурси, ми однозначно проведемо чесні вибори, як і провели президентські", - сказано у зверненні прем'єра на сайті уряду.

Він наголосив, що влада зробила "все необхідне", щоб убезпечити громадян під час виборів.

"Ми забезпечимо волевиявлення українців. Покарання за фальшування і скупку голосів є невідворотним і жорстким. Так само і для тих, хто продаватиме свій голос", - заявив пан Яценюк.

Петро Порошенко також наголосив, що влада забезпечила "чесну, конкурентну, вільну та прозору" виборчу кампанію, що відповідає європейським стандартам.

Обидва політики у своїх промовах наголосили на необхідності якнайшвидшого формування нового уряду.

Президент також вказав на важливості "максимально швидко" сформувати коаліцію в новому парламенті.

Раніше Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу та посилила відповідальність за порушення виборчих прав громадян.

Новини на цю ж тему