Українці обирають новий парламент

Копирайт изображения Reuters
Image caption В Краматорську проходить голосування

В неділю, 26 жовтня, в Україні проходять позачергові вибори до Верховної Ради.

Президент України Петро Порошенко відвідав виборчу дільницю у Краматорську, але голосувати повернеться до Києва. У Києві також проголосували прем'єр та голова парламенту.

Проголосувавши на одній із столичних дільниць, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що очікує від виборів як "об'єктивної зміни політичного класу, так і підходів політкласу до країни, відповідальності, реалізації того, чого очікують мільйони українців". Він також заявив, що очікує якомога швидшого формування коаліції, а своє подальше перебування на посаді пов'язав із результатами виборів.

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що очікує від цих виборів "оновлення влади":

"Я маю велике сподівання, що ми зможемо отримати демократичну, проєвропейську патріотичну більшість, яка швидко сформує новий уряд, і Україна піде європейським шляхом оновлення, побудови сильної незалежної держави".

Він також припустив, що певні прогнози щодо "архітектури" майбутнього парламенту можна буде зробити вже у неділю ввечері, по тому, як будуть оприлюднені результати екзит-полів.

Свою подальше перебування на посаді спікера Олександр Турчинов пов'язав із тим, якою буде більшість у наступному парламенті.

Екс-прем'єр, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко проголосувала у Дніпропетровську. Вона заявила, що ці вибори дають українцям шанс на "повне перезавантаження" влади.

Копирайт изображения svyatoslav.tsegolko

Президент, як очікується, має проголосувати у Києві у другій половині дня. Зранку Петро Порошенко відвідав виборчу дільницю у Краматорську на Донеччині.

У Донецькій області, за даними Донецької ОДА, відкрилися 1047 із 1097 виборчих дільниць. Решта 4% станом на ранок не відкрилися з різних причин, в тому числі і через те, що не змогли зібратися дільничні комісії.

Найбільш складна ситуація з відкриттям виборчих дільниць в Мар'їнському та Волноваському районах Донецької області.

Однак загалом, за словами голови ЦВК Михайла Охендовського, поки що у ЦВК немає підстав говорити про загрозу зриву виборів у жодному із виборчих округів, де відбувається голосування.

Коментуючи інформацію про те, що така можливість може з'явитися в окрузі № 60 (Волноваха, Донецька область), голова ЦВК заявив, що "можливо, там дійсно мали місце якісь події на окремих дільницях".

Водночас Михайло Охендовський наголосив: "Казати, що вибори в окрузі перебувають під загрозою зриву, у нас немає ніяких підстав, так само як немає підстав казати про це і щодо будь-якого іншого виборчого округу з усіх 198-ми, на яких сьогодні відбувається голосування".

Голосування відбуватиметься до 20:00.

Вибори вперше не відбудуться у 12 мажоритарних округах Криму та в 19 з 32 округів Донецької і Луганської областей.

225 депутатів українці оберуть за партійними списками, та 198 мають обрати в мажоритарних округах.

Указ про проведення позачергових виборів був підписаний президентом Петром Порошенком 27 серпня.

Президент розпустив Верховну Раду попереднього скликання через розпад коаліції.

Копирайт изображения Getty

Коаліція розпалася 24 липня - тоді фракції УДАР та "Свобода" заявили про вихід з парламентської більшості.

Вибори до парламенту були однією з вимог Євромайдану.

У Верховній Раді попереднього скликання були представлені Партія регіонів, ВО "Батьківщина", партія "УДАР" Віталія Кличка, Компартія, ВО "Свобода".

На попередніх парламентських виборах в 2012 році ЦВК не змогла встановити результату у п’яти округах, де були проведені довибори у 2013 році.

Новини на цю ж тему