ОБСЄ: вибори відбулися без старих проблем

ОБСЄ Копирайт изображения Reuters
Image caption В ОБСЄ вважають, що вибори відбулися згідно із демократичними зобов'язаннями

Дострокові парламентські вибори продемонстрували прогрес у розбудові демократії в Україні - так вважають спостерігачі ОБСЄ, які працювали в Україні.

Спостерігачі наголосили, що голосування відбулося, незважаючи на надзвичайно важкі обставини - незаконну анексію Криму та конфлікт на сході Україні.

"У цей надзвичайно важливий момент для майбутнього країни українська влада та виборці відповіли на складні виклики виборів, які загалом відбулися згідно із демократичними зобов'язаннями", - заявив голова короткострокових спостерігачів ОБСЄ Кент Харстедт.

Як передав кореспондент ВВС Україна, у понеділок представники ОБСЄ також відзначили відсутність проблем, які вони спостерігали під час попередніх волевиявлень, зокрема не було використання адмінресурсу і тиску та залякування виборців.

Спостерігачі наголосили, що попередні результати виборів показали запит на рух у європейському напрямку і до рішучих реформ. Але новий парламент і українська влада не мають часу зволікати із реальними змінами.

До рішучих дій нових депутатів також має стимулювати те, у який спосіб відбувалися вибори на Донбасі, додали представники місії.

"Майже 30 місць у новообраному парламенті залишаться незаповненими, що слугуватиме потужним нагадуванням про те, що незаконні збройні угруповання не дозволили виборцям у деяких частинах України скористатися правом голосу", - сказала Доріс Барнетт, голова делегації Парламентської Асамблеї ОБСЄ.

Водночас вона підкреслила, що події на Сході не ставлять під сумнів легітимність виборів у цілому по Україні.

Раніше Громадянська мережа "ОПОРА" заявила, що голосування на позачергових парламентських виборах в основному відбувалося у штатному режимі, без інцидентів, які могли б поставити під сумнів легітимність виборчого процесу.

Станом на 14:00 понеділка Центрвиборчком опрацював понад 50% протоколів із позачергових виборів до парламенту. За цими даними, прохідний бар'єр долають "Народний фронт", "Блок Петра Порошенка", "Об'єднання "Самопоміч", "Опозиційний блок", "Радикальна партія" і "Батьківщина".

Копирайт изображения AFP
Image caption Спостерігачі розкритикували неможливість проголосувати у контрольованих сепаратистами районах Сходу

Новини на цю ж тему