Партія Яценюка збільшує відрив від блоку Порошенка

Порошенко і Яценюк Копирайт изображения AP

Згідно з даними ЦВК, яка опрацювала понад 75% протоколів виборчих комісій, "Народний фронт" Арсенія Яценюка збільшив відрив від "Блоку Петра Порошенка" і набирає 21,9% голосів виборців.

У президентської партії - 21,5% голосів.

Результати решти політичних сил, які проходять до парламенту, істотно не змінилися: у "Самопомочі" - 11,1% голосів, "Опозиційного блоку" - 9,63%, Радикальної партії - 7,39%, "Батьківщини" - 5,67%.

Серед партій, які поки що не долають прохідний бар'єр, попереду "Свобода" із 4,73% голосів.

"Народний фронт" Арсенія Яценюка раніше підтвердив свою готовність сформувати коаліцію разом із президентською партією, і у понеділок президент і прем'єр зустрілися, аби обговорити формування коаліції.

Робота над коаліцією

Речник президента Святослав Цеголко заявив, що Петро Порошенко займається формуванням "потужної демократичної коаліції" у парламенті.

"Для цього Петро Порошенко провів сьогодні зустріч з Арсенієм Яценюком. Також президент зустрівся з Андрієм Садовим. Переговори продовжуються", - написав пан Цеголко на своїй сторінці у Facebook.

Раніше президент заявив, що парламентська більшість буде створена на основі його партії.

Лідер об'єднання "Самопоміч" Андрій Садовий заявляв, що говорити про коаліційні домовленості до остаточного підрахунку голосів некоректно.

А в "Опозиційному блоці" твердять, що будуть у новому парламенті в опозиції.

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко каже, що її команда "усіма своїми ресурсами допомагатиме тій владі, яку сформує народ", однак зазначає, що говорити про коаліцію зарано.

"Перемога демократії"

ЄС і США привітали Україну з проведенням демократичних виборів.

"Перемога демократії і європейських реформ", - написав у Twitter, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Президент США Барак Обама, привітавши Україну, заявив, що "влада Росії, яка окупувала Крим, і проросійські сепаратисти на сході України не дозволили багатьом громадянам України реалізувати своє демократичне право на участь у виборах".

Він також зазначив, що США не визнають жодних виборів на контрольованих сепаратистами територіях, які не будуть відповідати українському законодавству.

У Москві вибори визнали такими, що відбулися.

"Вже зараз ясно, що вибори, попри досить жорстку і брудну кампанію, відбулися", - цитує "Інтерфакс" заступника міністра закордонних справ РФ Григорія Карасіна.

Копирайт изображения BBC World Service

Вибори до Верховної Ради не відбулися у анексованому Росією Криму, а також на частині територій на Сході, які перебувають під контролем проросійських сепаратистів.

У зв'язку з цим у новому парламенті буде 423 депутати, а не 450, як раніше.

Сепаратисти оголосили, що 2 листопада проведуть окремі вибори на територіях на сході України, які перебувають під їхнім контролем.

Новини на цю ж тему