Партія Яценюка лідирує після підрахунку 90% протоколів

Порошенко і Яценюк Копирайт изображения AP

Центрвиборчком порахував 90,81% протоколів - "Народний фронт" і далі лідирує, а "Свободі" не вистачає кількох десятих відсотка, щоб пройти в Раду.

Партія прем'єра Арсенія Яценюка "Народний фронт" набирає трохи більше 22%. Пропрезидентський "Блок Петра Порошенка" здобуває майже 21,8%.

На третьому місці і далі "Самопоміч" із 10,97%. Трохи зменшилися показники "Опозиційного блоку" - до 9,32% (проти 9,63% у понеділок).

Радикальна партія Олега Ляшка, за даними ЦВК, отримує 7,46%, а "Батьківщина" - 5,7%.

Все ще не вистачає голосів для подолання прохідного бар'єру "Свободі" - наразі ця партія здобуває 4,72%.

"Народний фронт" Арсенія Яценюка раніше підтвердив свою готовність сформувати коаліцію разом із президентською партією, і в понеділок президент і прем'єр-міністр зустрілися, аби обговорити формування коаліції.

Робота над коаліцією

Речник президента Святослав Цеголко заявив, що Петро Порошенко займається формуванням "потужної демократичної коаліції" у парламенті.

"Для цього Петро Порошенко провів сьогодні зустріч з Арсенієм Яценюком. Також президент зустрівся з Андрієм Садовим. Переговори тривають", - написав пан Цеголко на своїй сторінці у Facebook.

Раніше президент заявив, що парламентську більшість створять на основі його партії.

Водночас лідер об'єднання "Самопоміч" Андрій Садовий сказав, що говорити про коаліційні домовленості до остаточного підрахунку голосів некоректно.

А в "Опозиційному блоці" твердять, що в новому парламенті підуть в опозицію.

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко каже, що її команда "усіма своїми ресурсами допомагатиме тій владі, яку сформує народ", але зазначає, що говорити про коаліцію зарано.

"Перемога демократії"

ЄС і США привітали Україну з проведенням демократичних виборів.

Копирайт изображения BBC World Service

Президент США Барак Обама, зокрема, заявив, що "влада Росії, яка окупувала Крим, і проросійські сепаратисти на сході України не дозволили багатьом громадянам України реалізувати своє демократичне право на участь у виборах".

Він також зазначив, що США не визнають жодних виборів на контрольованих сепаратистами територіях, які не відповідатимуть українському законодавству.

У Москві вибори визнали такими, що відбулися.

Вибори до Верховної Ради не пройшли в анексованому Росією Криму, а також на частині територій на Сході, які перебувають під контролем проросійських сепаратистів.

У зв'язку з цим у новому парламенті буде 423 депутати, а не 450, як раніше.

Сепаратисти оголосили, що 2 листопада проведуть окремі вибори на територіях на сході України, які перебувають під їхнім контролем.

Новини на цю ж тему