МЗС: Москва не повідомляла Київ про четвертий гумконвой

конвой Копирайт изображения AP
Image caption Попередні три конвої Росія надсилала у серпні і вересні

Україна не отримувала від російської сторони офіційного повідомленні про так званий четвертий "гуманітарний конвой", заявили в українському МЗС.

За інформацією російських агенцій, гуманітарна автоколона виїхала у вівторок з Підмосков'я у напрямку Донбасу.

Напередодні уряд Росії заявив, що розгляне "звернення громадськості Луганської та Донецької областей з проханням про екстрене гуманітарне сприяння".

"Росія намагається в черговий раз з порушенням усіх міжнародних домовленостей відправити якийсь конвой", - сказав на брифінгу у вівторок речник МЗС України Євген Перебийніс, якого цитує агенція "Інтерфакс".

"Нам стало відомо про це зі ЗМІ, жодних офіційним повідомлень з боку російського міністерства закордонних справ, посольства Росії в Києві, нам не надходило", - додав пан Перебийніс.

За його словами, коли Росія надсилала три попередніх "гумконвої", то Київ отримував відповідні ноти з боку російського МЗС, а цього разу немає "навіть таких офіційних повідомлень".

Четвертий конвой

За інформацією МНС Росії, у російській колоні близько 100 вантажівок, які мають доставити на Донбас продовольство, медикаменти, питну воду й будівельні матеріали.

Заступник глави МНС Росії Володимир Степанов повідомив, що до вечора середи колона має бути вже в Ростовській області.

"Далі ми будемо діяти за погодженням з МЗС і Червоним Хрестом", - сказав він журналістам.

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявляє, що не брав участі в організації колони.

Попередні три конвої Росія надсилала у серпні і вересні.

Українську сторону тоді не допустили оглянути вміст вантажівок. Крім того, до відправки гумконвоїв не залучали представників Червоного Хреста.

Київ тоді назвав такий крок Москви порушенням міжнародного права, США і Євросоюз заявили, що відправка російського конвою без дозволу української влади порушує суверенітет і територіальну цілісність країни.

Новини на цю ж тему