ООН та ЄС засуджують "вибори" сепаратистів

сепаратисти Копирайт изображения Reuters
Image caption Проросійські бойовики в Макіївці, поряд Донецька

Європейський союз засудив наміри Росії визнати так звані "вибори", заплановані сепаратистами самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

Напередодні російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Москва визнає "вибори", які сепаратисти планують провести 2 листопада.

Міністерство закордонних справ України назвало цю заяву російських дипломатів провокаційною та деструктивною.

У Києві плани бойовиків називають "псевдовиборами" і вважають, що такі заходи можуть поставити під загрозу перемир'я на Донбасі.

Від проведення так званих "виборів" у "ДНР" і "ЛНР" закликав відмовитись генсек ООН.

Захід засуджує

Європейський союз засуджує наміри Росії визнати так звані "вибори", заплановані сепаратистами "ДНР" і "ЛНР" на 2 листопада, заявила Верховний представник ЄС з питань закордонних справ Кетрін Ештон у середу.

В заяві значиться, що такий крок може зашкодити спробам знайти мирне вирішення української кризи.

В ЄС нагадали, що "вибори" 2 листопада суперечать мінським домовленостям, який підписали і сепаратисти, і російська сторона, і які передбачають проведення місцевих виборів у окремих районах Донецької і Луганської областей, відповідно до українського законодавства.

"ЄС не визнає ці вибори. Ми закликаємо Росію використати свій вплив, щоб допомогти провести місцеві вибори згідно із законодавством України. Це було б дуже позитивним внеском у реалізацію Мінського протоколу", - наголошують в заяві.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Роман Лягін, голова "ЦВК" самопроголошеної ДНР

В ООН також вважають, що оголошені сепаратистами "вибори" підривають заходи щодо мирного врегулювання ситуації в регіоні.

"Ці вибори серйозно порушують Мінський протокол і меморандум, які необхідно негайно виконувати в повному обсязі", - заявив речник генсека ООН у середу.

"Генеральний секретар підтверджує фундаментальну важливість відновлення стабільності і захисту суверенітету й територіальної цілісності України", - зазначив представник ООН.

Напередодні державний секретар США Джон Керрі заявив, що міжнародна спільнота не визнає запланованого у "ДНР" та "ЛНР" голосування.

Президент Петро Порошенко також попередив, що "псевдовибори" можуть поставити під загрозу весь мирний процес.

Президент наголосив, що в окремих районах Донбасу мають пройти місцеві вибори - відповідно до українського законодавства.

За задумом Києва, ці вибори мали би пройти 7 грудня.

Росія визнає

У Москві вважають, що вибори, організовані сепаратистами, легітимізують їхню владу у частині районів Донбасу.

"Ми вважаємо, що це один із найважливіших напрямків мінських домовленостей. Очікуємо, що вибори відбудуться, як домовлялися, і ми, звичайно, визнаємо їх результати", - анонсував керівник російської дипломатії в понеділок.

Він додав, що на території, яка контролюється сепаратистами, вже є "стихійно, спонтанно сформовані структури", з якими російська влада веде діалог у контексті мінських домовленостей.

Зокрема Сергій Лавров згадав самопроголошених керівників "ДНР" та "ЛНР" Олександра Захарченка й Ігоря Плотницького.

Вибори мають легітимізувати владу у цих формуваннях, переконаний російський міністр.

В українському МЗС назвали такі заяви "деструктивними і провокаційними", а також відзначили, що вони спонукають сепаратистів до проведення голосування.

Новини на цю ж тему