МЗС: Росія намагається приховати вміст конвоїв

Конвой Копирайт изображения AP
Image caption Україна називає російські конвої "провокативними діями"

Російське МНС заявило, що завершило черговий етап доставки "гуманітарної допомоги" на Донбас.

"Усі автомобілі Ногінського рятувального центру порожніми повернулися до Ростовської області", - повідомив у неділю ввечері представник міністерства Олег Воронов.

У Росії заявили, що колона, розділившись на дві частини по більш ніж 50 вантажівок, у неділю доправила вантаж до Донецька і Луганська - харчі, паливо, будматеріали та медикаменти.

МЗС України висловило протест щодо чергового "гуманітарного конвою".

У міністерстві назвали це "незаконними діями Російської Федерації, грубим порушенням державного кордону України, втручанням у внутрішні справи нашої держави шляхом підтримки терористичних угруповань, які діють на Донбасі".

"Ці провокативні дії російської сторони, нездатність слідувати усталеним міжнародним правилам при направленні гуманітарної допомоги, а також намагання приховати справжній вміст вантажу - є свідченням продовження курсу Росії на подальшу ескалацію ситуації на сході України", - ідеться у заяві, опублікованій на сторінці МЗС у Facebook.

Там також стверджують, що колона перетнула український кордон без запиту щодо отримання офіційної згоди української сторони і без погодження з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Другий за тиждень

Раніше у неділю в РНБО заявили, що українська сторона не брала участі в оформленні п'ятої російської гуманітарної колони до Донецька і Луганська.

"Офіційних повідомлень від російської сторони щодо намірів надати гуманітарний вантаж не надходило", - заявив речник РНБО Андрій Лисенко.

Це вже другий російський гуманітарний конвой впродовж тижня - у п'ятницю, 31 жовтня, Росія направила до Донецька і Луганська ще сто вантажівок. Тоді в РНБО також заявили, що українські прикордонники не оформляли вантаж.

У російському МЗС стверджували, що "завчасно інформували українську владу, генерального секретаря і чинне представництво ОБСЄ про намір направити чергову партію гуманітарної допомоги" на Донбас та запропонували їм оглянути вантаж у пунктах пропуску в Ростовській області.

Втім, українські прикордонники та спостерігачі ОБСЄ нібито не виявили інтересу до вмісту гуманітарного конвою, заявили у міністерстві закордонних справ Росії.

Новини на цю ж тему