Європейський суд: допомогу мігрантам з ЄС можна зменшувати

центр із зайнятості Копирайт изображения PA

Європейський суд постановив, що безробітні громадяни ЄС можуть бути позбавлені права на отримання деяких видів допомоги, якщо вони звертаються за ними в іншій країні Євросоюзу.

Це рішення, метою якого є обмеження так званого "туризму за соцвиплатами", пов'язане з конкретним випадком у Німеччині.

Суд зокрема постановив, що Німеччина мала рацію, коли відмовла безробітній румунці у наданні певних виплат, оскільки жінка не виявила жодних ознак того, що шукає роботу.

За словами кореспондентів, таке рішення створює прецедент для решти країн ЄС.

"Здоровий глузд"

Парламенти країн ЄС, як постановив Європейський суд, мають право самостійно визначати обсяг і структуру державних соціальних допомог.

Вердикт стосується лише державної допомоги, яка фінансуються з держбюджету. Він не стосується соціальних виплат з фондів, що формуються за рахунок податків, які платять працівники у країні, в тому числі й мігранти.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон привітав судове рішення, назвавши його "рішенням на користь здорового глузду".

За словами депутата Європарламенту від Німеччини Манфреда Вебера, який є лідером основної консервативної групи в Європейському парламенті, це рішення показало, що країн ЄС можуть "уникнути туризму за соціальними пільгами, не зашкодивши вільному пересуванню громадян".

"Це чіткий сигнал державами-членам і зокрема британському прем'єр-міністру", - сказав він агенції AP.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон намагається обмежити потік до країни іммігрантів з ЄС.

Нещодавно британський уряд зробив більш жорсткими правила отримання допомоги мігрантами з Євросоюзу.

Європейська комісія заявила, що підтримує боротьбу країн-членів ЄС зі зловживаннями в системі соціальної допомоги, але не погодиться з будь-якими обмеженнями на свободу пересування і свободу ринку праці в ЄС.

Новини на цю ж тему