ЗМІ: Ебботт пропонував Путіну вибачитись за "Боїнг"

Путін та Ебботт Копирайт изображения Reuters
Image caption Тоні Ебботт раніше обіцяв, що Володимиру Путіну доведеться відповісти на неприємні запитання

Посольство Росії в Канберрі відповіло відмовою на заклик в австралійській пресі вибачитися за збитий над Україною малайзійський "Боїнг" і виплатити компенсацію сім'ям загиблих.

Напередодні австралійські ЗМІ повідомили, що під час розмови в кулуарах саміту АТЕС в Пекіні прем'єр-міністр Австралії Тоні Ебботт запропонував президенту Росії Володимиру Путіну залагодити конфлікт шляхом вибачення і виплати компенсації родичам 298 загиблих пасажирів рейсу MH17.

За інформацією австралійського видання The Daily Telegraph, в розмові Ебботт нагадав, що в 1988 році США вибачилися і виплатили компенсацію за помилково збитий іранський цивільний літак.

Крім того, прем'єр-міністр нібито сказав Володимиру Путіну, що у нього є докази провини Росії, яка озброїла сепаратистів, що збили літак.

У прес-службі президента Росії наполягають, що в бесіді двох лідерів не йшлося про вибачення.

У вівторок, коментуючи зустріч, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков сказав лише, що лідери висловилися за прискорення розслідування катастрофи, і що розмова пройшла без "жорстких висловів".

Чіткі докази

На повідомлення австралійських ЗМІ відгукнулося російське диппредставництво в Австралії.

Прес-секретар російського посольства Олександр Одоєвський, посилаючись на офіційну позицію Москви, закликав прем'єр-міністра надати будь-які докази, що рейс MH17 був дійсно збитий повстанцями за допомогою російської ракети.

"Ми повністю спростовуємо ці звинувачення і виступаємо за повне і неупереджене міжнародне розслідування", - наводить його слова австралійське видання The Sydney Morning Herald.

"Якщо у прем'єр-міністра є, як він заявляє, чіткі докази, то він має їх пред'явити. Ми їх не бачили", - сказав російський дипломат.

Він також відкинув посилання Тоні Ебботта на прецедент 1988 року, коли іранський літак А-300 був збитий над Перською затокою ракетою, випущеною з ракетного крейсера ВМС США. За словами Одоєвського, ці два випадки не можна порівнювати, оскільки в ситуації навколо рейсу MH17 немає згоди, хто несе відповідальність за аварію лайнера.

Найближчими вихідними в Брісбені відбудеться саміт країн "Великої двадцятки", на якому, як очікується, Тоні Ебботт знову торкнеться теми збитого "Боїнга".

Ще влітку він пообіцяв, що в Австралії Володимиру Путіну доведеться відповісти на неприємні запитання.

Новини на цю ж тему