Суд у Харкові поновив на роботі люстрованого прокурора

Люстрація Копирайт изображения UNIAN
Image caption Соцдослідження показують, що люстрацію в Україні підтримує більшість громадян

Харківський окружний адміністративний суд постановив відновити на роботі працівника прокуратури, якого раніше звільнили з підстав, передбачених законом "Про очищення влади".

Постанова, датована 24 листопада, наказує прокуратурі Харківської області поновити на посаді начальника кадрового відділу прокуратури Харківської області Володимира Суходубова, а також виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу.

У постанові уточнюється, що поновлення пана Суходубова на роботі "підлягає негайному виконанню", незважаючи на те, що сам документ ще не набрав чинності і може бути оскарженим до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Текст резолютивної частини судового рішення з’явився у соцмережах у вівторок. Водночас у Єдиному державному реєстрі судових рішень повного тексту цієї постанови наразі немає.

Втім, у прокуратурі Харківській області ВВС Україна підтвердили отримання цього документу.

"На даний час це рішення вивчається і вирішується питання про подання апеляції", - сказала ВВС Україна речниця прокуратури Віта Дубовик.

Відповідаючи на питання, чи буде пан Суходубов поновлений на роботі ще до подання апеляції, пані Дубовик заявила, що "прокуратура Харківської області діятиме за законом".

"Якщо ми маємо це зробити, ми це зробимо", - додала вона.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення закону "Про очищення влади", Володимира Суходубова звільнили з прокуратури Харківської області 23 жовтня цього року.

У Реєстрі вказано, що йому заборонено займати посади на державній службі протягом найближчих десяти років.

Пан Суходубов посідав посади заступника та першого заступника прокурора Харківської області протягом понад року у час, коли президентом України був Віктор Янукович.

Згідно з нормами закону "Про очищення влади" це є достатньою підставою для звільнення з посади у порядку люстрації та для заборони обіймати певні посади протягом найближчих десяти років.

ВВС Україна наразі не вдалося зв’язатися з Володимиром Суходубовим для отримання коментаря.

"Схема саботажу"

Так само ВВС Україна намагається отримати коментар у міністра юстиції Павла Петренка – саме його відомство є відповідальним за проведення люстрації в Україні.

Раніше в інтерв’ю ВВС Україна пан Петренко визнавав, що "суди в Україні не готові приймати неупереджені рішення стосовно чиновників, які підпадають під люстрацію".

Натомість член Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті, колишній працівник прокуратури, а нині – популярний блогер Сергій Іванов прогнозує, що рішення харківського суду про поновлення звільненого в рамках люстрації чиновника не буде останнім.

"Прогнозую вал подібних "поновлень" чиновників, які підпадають під дію закону про люстрацію. А це значить, що схема глобального саботажу матеріалізованої даним законом вимоги Майдану затверджена, узгоджена і успішно втілюється в життя", - пише він у своєму блозі на "Українській правді".

Новини на цю ж тему