З Мубарака зняли звинувачення в організації убивств

Прихильники Мубарака
Image caption Прихильники Мубарака зраділи рішенню суду

Єгипетський суд зняв звинувачення з поваленого президента Хосні Мубарака під час повторного розгляду справи про організацію вбивства сотень протестувальників.

Раніше у суботу суд також виправдав екс-голову МВС Єгипту Хабіба аль-Адлі і його шістьох помічників, яких звинувачували у причетності до вбивства демонстрантів.

Окрім того, з Хосні Мубарака зняли звинувачення у корупції, пов'язані зі справою про постачання газу до Ізраїлю.

Екс-президента визнали винним три роки тому, проте у січні 2013 року вирок скасували з технічних причин - суд задовольнив апеляції двох свідків.

86-річний Мубарак відкидав усі звинувачення. Раніше він заявляв, що ніколи не міг би віддати наказу про розстріл демонстрантів.

Він наголосив, що намагався зробити усе від нього залежне, щоб найкраще виконати свої президентські обов'язки.

Копирайт изображения AP
Image caption У серпні минулого року Хосні Мубарака перевели до військового госпіталю Каїру

При цьому пан Мубарак визнав, що припустився помилки, будучи лідером країни.

"Хосні Мубарак, який сьогодні перебуває перед вами, не віддавав наказу про вбивство демонстрантів або про кровопролиття єгиптян, - заявив колишній президент у приміщенні суду, зачитуючи заздалегідь підготовлене заяву. - Я не віддавав наказу про розпуск сил безпеки з метою створення хаосу у країні".

Хосні Мубарак наразі відбуває термін за розкрадання державних грошей.

У серпні минулого року суд ухвалив рішення випустити його з-під варти і перевести до військового госпіталю Каїру, де він і перебував донині під домашнім арештом.

Окрім самого екс-президента, звинувачення пред'явили двом його синам - Гамалю і Алаа, а також колишньому міністру внутрішніх справ Хабібу Адлі, якого засудили до довічного позбавлення волі.

Новини на цю ж тему