Венеційська комісія відклала рішення про люстрацію

Венеціанська комісія Копирайт изображения Leonid.Yemets
Image caption Венеційська комісія планувала ухвалити критичний висновок щодо закону про люстрацію

Європейська комісія за демократію через право, що є одним із органів Ради Європи, відклала ухвалення остаточного висновку щодо українського закону про люстрацію.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, який перебуває на засіданні комісії.

Міністр юстиції Павло Петренко, який був присутнім на засіданні, повідомив, що комісія "кардинально змінила свій попередній висновок".

Згідно з планом роботи Венеційської комісії, на засіданні у п'ятницю експерти мали ухвалити висновок щодо закону про люстрацію.

Раніше депутат Єгор Соболєв, один із розробників закону, повідомив, що Венеційська комісія, не врахувавши думку української влади, планувала ухвалити дуже критичний висновок щодо закону про люстрацію.

У четвер Леонід Ємець, Єгор Соболєв та міністр юстиції Павло Петренко поїхали до Венеції, щоб, за їхніми словами, донести до комісії позицію влади щодо закону про люстрацію.

Домовились допрацювати

"Міф про те, що Європа не сприймає люстрацію, скасовано. Сьогодні ніякого остаточного рішення не прийнято, домовились про спільну роботу над люстрацією", - написав у Facebook Леонід Ємець.

"Домовилися з експертами Венеційської комісії про співпрацю з удосконалення закону", - заявив міністр юстиції Павло Петренко.

ВВС Україна не вдалося взяти коментар у представника України у Венеційській комісії Сергія Ківалова не відповідає.

В інтерв'ю виданню "Європейська правда" президент комісії Джанні Букіккіо пояснив, що орган вирішив не ухвалювати остаточний висновок.

"Комісія ухвалила свою оцінку, але проміжну, а не ту, що ми готували. Таке рішення було ухвалене після певного обміну думками з українською делегацією, до якої увійшли міністр юстиції та три депутати парламенту", - заявив пан Букіккіо.

За його словами, представники влади взяли на себе зобов’язання співпрацювати з Венеційською комісією задля того, щоб закон було переглянуто так швидко, як це можливо.

Комісія, за словами її президента, має ряд зауважень до люстраційного закону.

Перша зустріч експертів комісії та представників української влади має відбутися в січні.

Копирайт изображения pavlo.petrenko
Image caption Представники української влади задоволені компромісним рішенням комісії

Наступне засідання Венеційської комісії, на якому можуть оцінити закон щодо люстрації, відбудеться 20 березня 2015 року.

Захисники люстрації

"Друзі України з Венеційської комісії повідомляють, що вона може без консультацій з українським суспільством, без зустрічі з авторами закону "Про очищення влади" і розуміння, що коїться в наших судах, визнати люстрацію антигуманною та неєвропейською", - повідомив Єгор Соболєв у четвер перед вильотом до Венеції.

Він заявив, що хотів пояснити експертам комісії, що "по-іншому люстрація в Україні не вийде" й судова система не здатна забезпечити очищення влади від корупції.

16 вересня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про очищення влади.

Відповідно до закону, звільненню з державної служби підлягають ціла низка категорій людей, зокрема високопосадовці часів Віктора Януковича та верхівка компартії СРСР.

Новини на цю ж тему