Порошенко: війна не зупинить реформи в Україні

Петро Порошенко Копирайт изображения

Президент Петро Порошенко заявив, що війна не зупинить процесу реформ в Україні.

Про це він наголосив під час брифінгу за результатами зустрічі з представником ЄС з іноземних справ Федерікою Моґеріні у Києві 16 грудня.

Головними темами зустрічі стали врегулювання ситуації на Донбасі та підтримка реформ в Україні.

Реформи не зупиняться

"Гібридна війна, розв'язана проти України, не зупинить реформи", - наголосив український президент і додав, що виключно реформи дозволять країні "позбавитися радянського тягаря".

Український президент висловив сподівання, що вже наступного тижня парламент ухвалить ряд законів, які стануть ключовими для майбутніх реформ. Серед головних реформ він виділив зміну конституції, забезпечення верховенства права, судову реформу, покращення інвестиційного клімату.

Петро Порошенко також відзначив, що візит Федеріки Моґріні в Київ відбувся на наступний день після першого, інавгураційного засідання Ради асоціації між Україною та ЄС, що, за його словами, свідчить про те, що питання України залишається одним з ключових для Євросоюзу.

Представник ЄС з іноземних справ у свою чергу назвала початок роботи Ради асоціації "перемогою", що вимагала певних зусиль та часу.

Безвізовий режим

Президент України розповів, що сторони домовилися вирішити всі необхідні питання щодо спрощення візового режиму з ЄС до Ризького саміту Євросоюзу у травні 2015 року.

За словами Петра Порошенка, на тому саміті Україна сподівається отримати чітку дату початку дії безвізового режиму між Україною та ЄС.

Крім того, обидві сторони вкотре погодилися щодо ключової ролі Мирного плану Порошенка та Мінських домовленостей для припинення конфлікту на Донбасі.

"У нас існує спільна домовленість, що ми вирішуємо цей конфлікт виключно на базі мого мирного плану, імплементованого в мінські домовленості: Мінський протокол від 5 вересня та Мінський меморандум від 19 вересня", - заявив Петро Порошенко.

Новини на цю ж тему