Берлін: нові санкції можуть призвести до хаосу в Росії

Німецькі політики Копирайт изображения AFP
Image caption Про небажаність нових санкцій проти Росії говорить не тільки віце-канцлер Німеччини Зігмар Габриель (на фото - в центрі), але і голова уряду Ангела Меркель

Посилення санкцій проти Росії може ще більше дестабілізувати ситуацію і призвести до хаосу в країні, заявив віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель.

"Ми хочемо допомогти вирішити конфлікт в Україні, а не поставити Росію на коліна", - сказав німецький політик в інтерв'ю недільній газеті Bild am Sonntag.

А президент Франції Франсуа Олланд заявив про можливість скасування західних санкцій проти Росії, але лише, якщо буде прогрес у подоланні кризи на сході України.

У понеділок в Берліні має відбутися зустріч представників МЗС України, Росії, Німеччини та Франції, на якій йтиметься про ситуацію на Донбасі.

Відомо, що Росію на цих переговорах представлятиме директор другого департаменту СНД російського МЗС Віктор Сорокін, Україну - директор департаменту політики та комунікацій українського МЗС Олексій Макеєв.

Після анексії Криму Росією у березні 2014 року Євросоюз, Сполучені Штати та деякі інші держави ввели кілька пакетів санкцій проти РФ. Найбільш відчутні санкції введені після початку збройного конфлікту на Донбасі.

Захід звинувачує Росію у тому, що вона надає військову допомогу сепаратистам на сході України, а також бере пряму участь у конфлікті. Москва відкидає такі звинувачення.

Росія - за столом, а не на колінах

В інтерв'ю Bild am Sonntag Зігмар Габріель, який також є міністром економіки Німеччини та очолює Соціал-демократичну партію, сказав, що Берлін "ніколи не ставив за мету привести Росію до політичного та економічного хаосу".

"Ті, хто хочуть цього, викличуть в результаті набагато більш небезпечну ситуацію для всієї Європи", - відзначив урядовець й додав, що Росія є ядерною країною.

Ціль санкцій - змусити Росію сісти за стіл переговорів, пояснив Зігмар Габріель.

Дехто в Європі та Сполучених Штатах хотів би побачити Росію на колінах, але "це не в інтересах Німеччини та Європи загалом", наголосив німецький віце-канцлер.

Олланд: буде прогрес - не буде санкцій

Копирайт изображения AFP
Image caption "Якщо в Росії криза, то це необов'язково добре для Європи", - вважає Франсуа Олланд

Про можливість скасування західних санкцій проти Росії заявив раніше президент Франції Франсуа Олланд. Однак, за його словами, для такого кроку необхідна одна умова - прогрес у вирішенні кризи на сході України.

"Я думаю, що ми повинні зупинити ухвалення нових санкцій. Якщо буде досягнуто прогресу, санкція мають бути скасовані. Якщо прогресу не буде, санкції залишаться в силі", - розповів французький президент в інтерв'ю радіостанції France Inter.

"Якщо в Росії криза, то це необов'язково добре для Європи", - додав Франсуа Олланд.

Російська влада, зокрема й президент Володимир Путін, не раз заявляли, що вважають санкції ворожими та контрпродуктивними кроками.

Один з пакетів західних санкцій фактично закрив російським компаніям з державною часткою доступ до закордонних ринків фінансування. Крім того, США та ЄС ввели персональні санкції проти бізнесменів з найближчого оточення Володимира Путіна.

Новини на цю ж тему