У Франції оголосили жалобу за журналістами Charlie Hebdo

Копирайт изображения AFP
Image caption Парижани вийшли на акцію протесту через розстріл журналістів сатиричного видання

Президент Франції Франсуа Олланд у своєму телезверненні оголосив загальнонаціональну жалобу у зв'язку із загибеллю 12 журналістів тижневика Charlie Hebdo, на який вчинили напад 7 січня.

На урядових будівлях Франції приспущені державні прапори.

"Сьогодні вони - наші герої", - сказав Олланд про загиблих журналістів.

Тим часом, у Парижі проходить масова акція протесту, в якій, за деякими оцінками, беруть участь близько 35 тисяч чоловік.

Величезна кількість парижан зібралася на площі Республіки в знак солідарності з сім'ями загиблих і постраждалими в результаті нападу на Charlie Hebdo.

Учасники принесли гасла Je Suis Charlie, під таким самих хештегом #JeSuisCharlie проходить акція солідарності в мережі мікроблогів Twitter.

Копирайт изображения AFP
Image caption Акція протесту в Марселі

Акції протесту також відбуваються в Марселі, Тулузі, Страсбургу та інших містах Франції. Люди вшановують пам'ять загиблих свічками.

Копирайт изображения AFP
Image caption Пам'ять загиблих вшановують в Ліоні

Журналісти французьких газет на інформаційних агенцій виражають свою солідарність з загиблими на своїх робочих місцях, тримаючи плакати "Je Suis Charlie".

Також акція солідарності проходить у Лондоні.

Жертвами бійні в паризькому офісі сатиричного журналу Charlie Hebdo стали 12 людей. Серед них - головний редактор видання Стефан Шарбонньє і троє відомих карикатуристів журналу, а також двоє офіцерів поліції.

У результаті збройного нападу на редакцію ще 10 людей отримали поранення. За наявними даними, в нападі брали участь троє чоловіків, озброєних автоматами Калашникова.

Шок для Франції і світу

Президент Франсуа Олланд удень побував на місці нападу. Він назвав напад "терористичним актом проти Франції", скоєним із "небаченим варварством".

У минулому сатиричний тижневик неодноразово викликав полеміку своєю суперечливою подачею новин, а його редакція зазнала нападу після публікації карикатур на мусульманських лідерів.

Останнє повідомлення на сторінці газети у Twitter (@Charlie_Hebdo) містить карикатуру на лідера угрупування "Ісламська держава" Абу Барака аль-Багдаді.

Копирайт изображения Getty
Image caption Напад був добре спланований, а його перебіг знімали з даху сусіднього будинку

За словами кореспондента ВВС з питань безпеки Френка Гарднера, двоє нападників, озброєних автоматами Калашникова, були одягнені в типовий для джихадистів одяг, обидва були в чорних масках і вигукували "Аллах акбар!"

Нападники відкрили вогонь під час редакційної наради. Як кажуть очевидці, всього було зроблено близько 50 пострілів.

На вокзалах, а також біля офісів ЗМІ та релігійних об'єктів посилені заходи безпеки.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Карта місця нападу в Парижі

За словами французького експерта з питань безпеки Жана-Шарля Брісара, грунтуючись на наявній інформації, можна зробити висновок, що нападники були добре підготовлені і екіпіровані: у них була зброя, яку використовують військові, і, можливо, куленепробивні жилети.

"Ці люди добре навчені і були готові вчинити цей терористичний акт, який, можливо, є найсерйознішим у Франції за останні 30 років", - сказав Брісар.

"Напад на свободу слова"

Олланд назвав цей напад "терористичним актом проти Франції". За словами президента, в останні кілька тижнів поліція зупинила низку "терористичних нападів".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Стрілянину в Парижі засудив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. Він заявив, що Британія підтримує Францію в боротьбі з терором і в справі захисту свободи преси.

США різко засудили напад на редакцію паризького журналу. За словами представника Білого дому Джоша Ернеста, США висловлюють співчуття сім'ям загиблих і постраждалих в результаті нападу.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що трагедія в Парижі - "це напад не лише на французьких громадян, а й на свободу друку і свободу слова".

У листопаді 2011 року редакцію видання спалили невідомі зловмисники, які жбурнули у вікно пляшку із запальною сумішшю.

Це сталося на наступний день після виходу в світ номера журналу, в якому головним редактором випуску був оголошений пророк Мухаммед, а саме видання було сатирично перейменовано в Sharia Hebdo.