Українці співчувають Франції через напад на Charlie Hebdo

Посольство Франції в Україні
Image caption У четвер кияни продовжують приносити квіти та свічки до будівлі французького посольства на знак співчуття родинам загиблих.

У середу та четвер українські політики висловлюють співчуття у зв’язку з нападом на паризьку редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo.

Деякі з них проводять паралелі між подіями у французькій столиці та антитерористичною операцією на сході України.

Тим часом ще з ночі на четвер десятки мешканців Києва приносять квіти та свічки під будівлю французького посольства в Україні.

Диппредставництво приспустило прапори Франції та ЄC на час, поки у Франції оголошено жалобу за загиблими.

Стрілянина у Парижі забрала життя 12 людей, у тому числі двох правоохоронців.

"Нульова толерантність"

"Неприпустимим" назвав напад на редакцію журналу Charlie Hebdo президент України Петро Порошенко.

"Я засуджую жорстокий напад на журналістів у Парижі. В Україні завжди була, є і буде нульова толерантність до тероризму і ми солідарні з усім світом в боротьбі з тероризмом!" – написав він у своєму Twitter.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Співчуття сім’ям, котрі втратили своїх рідних, під час перебування з офіційним візитом у Берліні висловив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Хтось може сказати: "антитерористична операція проти очолюваних Росією терористів, яку веде Україна, не торкнеться нас". Але це сталося. Це сталося в Канаді, Австралії, в Бельгії. Учора це сталося у Франції", - заявив він у четвер під час виступу в Німецькому товаристві зовнішньої політики.

"Конфлікт, який триває в Україні, - це не лише конфлікт між Україною та Росією. Це глобальне питання. Ми боремося за свою незалежність, за нашу свободу, нашу країну, нашу землю. І маємо бути об’єднані в боротьбі з тероризмом", - цитує пана Яценюка Урядовий портал.

"Об’єднати зусилля"

Копирайт изображения AFP Getty
Image caption У Франції оголосили національну жалобу за загиблими

"Наша держава, проти якої сьогодні на Донбасі діють добре організовані терористичні підрозділи, знає що таке тероризм. Твердо переконані, що жодні мотиви - політичні, етнічні чи релігійні - не можуть бути виправданням для тих, хто присвоює собі право відбирати людські життя", - йдеться у заяві міністерства закордонних справ України щодо нападу на редакцію Charlie Hebdo.

"Особливе обурення" у представників українського дипломатичного відомства викликало те, що злочин було здійснено проти журналістів.

"Будь-які погляди журналістів не можуть бути причиною переслідувань і, тим більше, фізичних розправ", - йдеться у заяві міністерства.

МЗС України висловило сподівання на те, що виконавці та замовники цього злочину будуть притягнуті до відповідальності та понесуть покарання.

"Закликаємо все міжнародне співтовариство об'єднати зусилля у боротьбі з тероризмом – якими б гаслами терористи не прикривалися і які б цілі вони перед собою не ставили", - резюмує МЗС України.

"Опір світовому злу"

"Для українців є особливо близьким та зрозумілим горе, якого сьогодні зазнав народ Франції, бо майже кожен день, ось вже скоро рік, приносить до багатьох українських родин лихі звістки про смерті і каліцтва захисників нашої країни та її мирних громадян від рук терористів. Серед них є і журналісти, які гинуть, зазнають викрадень, піддаються тортурам, виконуючи свій професійний обов’язок", – заявила у четвер лідер партії "Батьківщина" та голова її парламентської фракції, екс-глава українського уряду Юлія Тимошенко.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Трагедія у Парижі сколихнула весь світ

"Опір світовому злу є спільним завданням для людства, для політиків та громадських діячів. В Україні ми докладаємо задля цього усіх зусиль", – додала вона.

Волі та сил у подоланні "страшного виклику" побажав французькому народові голова партії УДА, київський міський голова Віталій Кличко.

"Тероризм не має кордонів. І своїми збоченими "ідеями" спрямований на знищення, залякування, сіяння паніки", – заявив він, висловивши співчуття родинам журналістів та поліцейських, котрі загинули в Парижі.

Співчуття від імені Центрального комітету Комуністичної партії України та від себе особисто родичам загиблих висловив лідер КПУ Петро Симоненко.

"Комуністи України засуджують будь-які прояви тероризму та екстремізму, котрі ставлять під загрозу життя людей та міжнародну безпеку. У той же час ми переконані, що покінчити з тероризмом можна тоді, коли остаточно будуть викорінені його політичні та соціально-економічні причини", – йдеться у заяві пана Симоненка.

Новини на цю ж тему