Прем'єр Франції: ми боремося з тероризмом, не з ісламом

Мануель Вальс Копирайт изображения AP
Image caption Французький прем'єр Мануель Вальс попередив про небезпеку нових нападів

Під час свого виступу у парламенті прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс заявив, що його країна перебуває у стані війни з тероризмом, джихадизмом та радикальним ісламізмом, але не з ісламом як релігією.

Він також застеріг, що у Франції залишається небезпека нових терористичних нападів, які почалися з атаки на редакцію сатиричного видання Charlie Hebdo в Парижі.

Засуджених радикалів ізолюватимуть

Політик виступав після поховальної церемонії семи людей, які загинули внаслідок терористичних актів минулого тижня. За його словами, ті напади мали на меті вбити "дух Франції", але зазнали невдачі.

У вівторок, 13 січня, нижня палата французького парламенту - Національні Збори - вперше зібралася з моменту атак. Засідання розпочалося з хвилини мовчання та виконання Марсельєзи. Голова палати зачитав імена всіх загиблих після чого передав слово прем'єру.

За словами Мануела Вальса, для боротьби з радикалізацією мусульман необхідно посилити нагляд в інтернеті та соцмережах, а також вести просвітницьку роботу.

Крім того, він пообіцяв, що до кінця року засуджені ісламські радикали будуть ізольовані в окремих зонах французьких тюрем.

7 січня озброєні послідовники "Ісламської держави" вбили 12 людей, включно з редактором журналу Charlie Hebdo, а також поліцейського, після чого втекли від правоохоронців.

Наступного дня застрелили ще одну працівницю поліції у південній частині Парижа. Пізніше сталися захоплення заручників у передмісті французької столиці та кошерному супермаркеті у самому Парижі.

При звільненні заручників поліція вбила братів Саїда та Шерифа Куаші, котрі здійснили напад на редакцію Charlie Hebdo, а також їх спільника Амеді Кулібалі, який утримував заручників в єврейському магазині. При цьому загинуло ще чотири заручники, так що загальна кількість жертв нападів минулого тижня у Франції сягнула 17 осіб.

Французька поліція вважає, що у нападників була ще одна спільниця - подруга Амеді Кулібалі Хаят Бумедьєн. Вона залишила Францію до початку нападів й зараз, як припускається, перебуває у Сирії.

Копирайт изображения AFP
Image caption Загиблих офіцерів поліції посмертно нагороджено орденом Почесного легіону

Карикатури на пророка

У першому номері Charlie Hebdo після атаки, що має вийти у середу, 14 січня, журнал знову надрукує карикатуру на пророка Мухаммеда. Саме його зображення, за припущеннями, спонукали ісламістів до нападу на видання.

На обкладинці нового номера пророк Мухаммед триматиме в руках транспарант зі словами "Je suis Charlie" (Я - Шарлі). Цей вислів (а також хештег #JeSuisCharlie в соцмережах) став символом солідарності із співробітниками видання, загиблими від рук зловмисників. Напис на карикатурі мовить: "Все прощено".

Цю картинку вже опублікувало багато французьких та іноземних видань на знак єдності з журналістами Charlie Hebdo.

Як повідомляє журналіст ВВС з Парижа Хаг Шофілд, окрім зображення Мухаммеда на першій сторінці, у новому журналі більше не буде карикатур пророка.

Однак там буде багато карикатур на мусульманських екстремістів, а також сатиричні зображення загиблих працівників Charlie Hebdo.

У середу, 14 січня, буде опубліковано три мільйони примірників журналу, замість звичних 60 тисяч.

Роботу над новим номером журналісти Charlie Hebdo вели в офісі французької газети Liberation.

Новини на цю ж тему