Україна стала новим символом Європи - Порошенко

Петро Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Петро Порошенко виступив у Інституті Європи при Цюрихському університеті зі "Спеціальною лекцією Черчілля 2015"

Президент Петро Порошенко під час свого виступу у Цюриху відзначив, що Україна стала "захисником та новим символом Європи".

Він озвучив плани за п'ять років подати заявку на вступ до ЄС.

"Спеціальна лекція Черчілля"

"Україна має стати повноправним членом європейської сім'ї народів, оскільки вже є її історичною, духовною та інтелектуальною частиною. Вже є її захисником та новим символом Європи", - заявив Петро Порошенко.

У понеділок, 19 січня, український президент розпочав візит до Швейцарії з виступу в Університеті Цюриха.

"Цей навчальний заклад вважається академічним осередком європейського права та євроінтеграції. Саме тут 1946 року сер Вінстон Черчілль виступив з промовою про майбутню об'єднану Європу", - говориться в повідомленні прес-служби президента.

Там назвали виступ глави української держави "Спеціальною лекцією Черчілля 2015".

"Тільки разом демократичні нації можуть відстояти свободу для нинішнього та наступних поколінь людства, щоб жити без страху, без загрози тероризму та будувати краще майбутнє. Цінності не продаються і ми мусимо робити все, щоб їх відстояти", - акцентував Петро Порошенко.

Він додав, що після терористичних атак у Франції та розстрілу автобусу під Волновахою на Донбасі "вся Європа має об'єднатися": "Тільки разом демократичні нації можуть відстояти свободу для нинішнього та наступних поколінь людства, щоб жити без страху, без загрози тероризму та будувати краще майбутнє. Цінності не продаються і ми мусимо робити все, щоб їх відстояти".

Заявка на вступ до ЄС через 5 років

У Адміністрації президента повідомили, що у Цюриху президент України представив програму реформ та озвучив плани "за 5 років досягти європейських стандартів" й подати заявку на членство у Євросоюзі.

Петро Порошенко також зазначив, що сьогодні "Європа потребує нового імпульсу": "Зараз загрози, перед якими постала Європа, такі ж самі, з якими борються в Україні. Моя країна оголосила війну тероризму. Вона виборює, перш за все, європейські цінності, перш за все свободу, суверенітет та демократію".

За словами українського президента, "толерантність, прихильність та підтримка, яку демонструють українці, які часто говорять різними мовами і навіть сповідують різні релігії, може стати у гарній нагоді Європі, що постала перед новими викликами".

Напередодні, 18 січня, Петро Порошенко взяв участь у Марші єдності в Києві, на якому вшановували пам'ять загиблих пасажирів автобусу біля Волновахи.

"Десятки тисяч людей зібралися на українському Майдані Незалежності, мільйони людей по всій Україні від Закарпаття до Луганської та Донецької областей зібралися на спільну молитву за упокій невинних жертв", - відзначив тоді президент, виступаючи в столиці України.

Новини на цю ж тему