Порошенко: відбулися справжні танкові бої, сили АТО перемогли

Танк Копирайт изображения EPA

Під час наради з силовиками ввечері у четвер президент Петро Порошенко заявив, що українське військо успішно відбивало атаки по всьому фронті.

Тема наради - "план зупинки операції терористичних військ за участі регулярних військ РФ, план, як перегрупувати сили і зупинити агресію", повідомили у прес-службі президента.

Відсіч супротивнику

"Відбулися справжні танкові бої. Українські Збройні Сили перемогли в цих боях", – відзначив Петро Порошенко на початку зустрічі.

Він повідомив про захоплення ворожих БТР та БМП, знищення трьох танків противника та двох машин з боєприпасами.

Українські військові утримують позиції в зоні антитерористичної операції на сході України та готові дати відсіч бойовикам - додав глава держави.

"По всій лінії фронту ми міцно тримаємо позиції, незважаючи на те, що інтенсивність обстрілів в десять разів перевищувала те, що було до початку інтенсивної фази бойових дій", – цитує президента прес-служба президента.

"Ми скоординували також дії, підтягнуто резерви, і якщо ворог не хоче тримати режим припинення вогню, якщо не хоче припинити страждання мирних людей, українських селищ і міст, ми будемо давати по зубах", - сказав Петро Порошенко.

За підсумками сьогоднішнього бою Петро Порошенко ухвалив рішення нагородити орденами "За мужність" екіпажі танків Першої зведеної роти Першої окремої танкової бригади, яка, за його словами, "продемонструвала надзвичайно високу мужність, героїзм і своїми діями зупинила танкову навалу противника".

Можливий наступ

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що бойовики можуть піти у наступ найближчим часом.

Про це, за його словами, свідчить постійне збільшення вздовж лінії зіткнення сил і засобів противника.

"Зокрема, підтягування на передову кадрових частин Збройних Сил Російської Федерації дає підстави прогнозувати проведення в найближчий час ворогом потужних наступальних операцій" - йдеться у заяві Олександра Турчинова, яку поширила прес-служба РНБО.

Київ заявляє, що проросійські бойовики отримали підтримку з Росії.

Москва постійно відкидає звинувачення у причетності до конфлікту, твердячи, що не надає бойовикам озброєння та не відправляє солдатів на схід України.

В останні дні ситуація на сході різко загострилася. У Донецьку у четвер загинули щонайменше семеро людей внаслідок обстрілу зупинки та тролейбуса.

У четвер також стало відомо, що українські військові залишили новий термінал Донецького аеропорту.

Новини на цю ж тему