Порошенко: Україна готова запровадити воєнний стан

Порошенко

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Президент повідомив, що уряд обговорить переведення економіки на "військові рейки"

Українська влада готова за потреби будь-якої миті запровадити воєнний стан у країні - про це заявив президент Петро Порошенко.

Виступаючи під час розширеного засідання уряду він також сказав, що запланований новий раунд переговорів у Мінську буде найважливішою зустріччю за час його президентства, але за її підсумками треба бути готовим і до миру, і до потреби обороняти Україну.

"Ми за мир. Треба дати по зубах - дамо по зубах. Треба боронити свою землю - будемо боронити до останнього. Я думаю, що, на жаль, нам треба бути готовими до обох варіантів - і до миру, і до того, щоб захищати країну", - додав президент.

За його словами, Україні потрібне "безумовне, без будь-яких попередніх вимог, припинення вогню: "Щодня Україна платить десятками життів, у першу чергу цивільних. За кожен день цієї варварської нелюдської агресії".

Пан Порошенко додав, що після зустрічі у Мінську стане зрозуміло: вдасться вирішити ситуацію на Донбасі дипломатичним шляхом, чи ні.

"Можу наголосити, що і я, і уряд, і Верховна Рада готові до рішення про перехід країни до воєнного стану", - сказав Петро Порошенко і запевнив, що із цим рішенням у разі потреби не зволікатимуть.

Він додав, що під час закритої частини засідання уряду обговорять переведення української економіки "на військові рейки".

Голова держави також висловив переконання, що Україна і ЄС виступлять з єдиною позицією на перемовинах у Мінську.

Очікують, що зустріч щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участі Петра Порошенка, російського лідера Володимира Путіна, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда відбудеться у середу у Мінську.

Антиукраїнська активність

За словами президента, "бойовий дух наших військових набагато вищий, ніж бойовий дух у деяких обласних центрах".

Водночас Петро Порошенко заявив, що два тижні тому в Україні запустили потужну кампанію зі зриву мобілізації в Україні.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

За словами президента, зустріч у Мінську буде найважливішою за час його президентства

За його словами, до такої кампанії залучили громадських активістів та журналістів.

"СБУ вже знайшла кубло, звідки генерувалася антиукраїнська активність, і нині вже взяті за одне місце 19 активних противників мобілізації", - повідомив голова держави.

За його словами, така діяльність не має стосунку до свободи слова.

"Мобілізація відбуватиметься за планом, але темпи різні, інколи навіть у різних областях", - додав він.

Президент наголосив, що "захист Батьківщини" буде одним з основних критерії оцінки роботи голів обласних адміністрацій.