Суд підтвердив вирок братам Навальним

Олексій Навальний Копирайт изображения AP

Суд у Москві залишив у силі вирок російському опозиціонеру Олексію Навальному та його брату Олегу. Водночас рішення про домашній арешт Олексія скасували.

Олег Навальний засуджений до 3,5 років позбавлення волі. У Олексія Навального - умовний термін у 3,5 роки.

Суд скасував штраф у 500 тисяч рублів Олексію Навальному і уточнив випробувальний термін.

Сторона обвинувачення під час судових слухань просила засудити опозиціонера до десяти років ув'язнення у справі компанії "Ів Роше".

Його брата Олега прокурори просили засудити до восьми років в'язниці.

Захист наполягав на виправдальному вироку.

Одразу після оголошення рішення суду Олексій Навальний заявив, що "вирок з формальної точки зору неправосудний", а його адвокат повідомила, що вердикт буде оскаржений в наглядових органах, в касаційному порядку і в Європейському суді.

Як повідомив кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Павло Аксьонов, Олексій Навальний сказав, що "в його житті відбуваються чи то Кафка, чи то Кубрик, чи то Керролл".

Про рішення суду щодо вироку братові, Олексій Навальний написав у себе в Twitter так:

"Бідний Олег, він все ж сильно вірив, що його випустять, попри те, що ми переконували у зворотному. Людина живе надією".

Речник Олексія Навального Кіра Ярмиш зазначила у Twitter, що вперше за три роки її підзахисний не має підписки про невиїзд, додавши, що Олексій візьме участь у запланованій на 1 березня в Москві акції протесту.

Новини на цю ж тему