ОБСЄ: Дебальцеве – частина угоди про припинення вогню

Копирайт изображения AFP

Голова прес-служби місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків заявив, що спроби сепаратистів змінити положення мінських угод є неприйнятними.

"Дебальцеве - частина угоди про припинення вогню", - заявив пан Боцюрків в ефірі BBC.

За його словами, виглядає так, що представники місії у середу не зможуть потрапити до Дебальцевого.

Представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Моґеріні заявила, що дії сепаратистів, яких підтримує Росія, у Дебальцевому є явним порушенням режиму припинення вогню.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що українські війська закінчують операцію з планового виведення підрозділів з Дебальцевого й вже вивели 80% особового складу разом зі зброєю та технікою.

У штабі АТО кажуть, що в Дебальцевому тривають бої.

Пустити ОБСЄ у Дебальцеве

Федеріки Моґеріні сказала, що сепаратисти мають припинити атаки.

"Росія та сепаратисти мають негайно та повністю виконувати зобов’язання, погоджені у Мінську, у відповідності до учорашньої резолюції Ради Безпеки ООН, починаючи від дотримання перемир’я та відведення усього важкого озброєння", - заявила пані Моґеріні.

ЄС закликав негайного допустити спостережну місію ОБСЄ у Дебальцеве та прилеглі райони.

"Потрібно також гарантувати безпечний вихід для усіх тих, хто хоче залишити цю територію", - йдеться у офіційній заяві пані Моґеріні.

За її словами, ЄС готовий вдатися до "належних дій у разі продовження воєнного протистояння або інших негативних обставин, які порушують мінські домовленості".

Представник так званої "ДНР" у контактній групі Денис Пушилін під час переговорів заявив, що "ДНР" не може гарантувати безпеку місії ОБСЄ в Дебальцевому "через можливі провокації".

Новини на цю ж тему