З Дебальцевого вийшли 80% українських частин - президент

Порошенко Копирайт изображения AP

Президент України Петро Порошенко вирушив у зону проведення АТО, а ввечері запланував зібрати засідання Ради національної безпеки та оборони.

Перед вильотом на Схід Петро Порошенко заявив, що українські війська закінчують операцію з планового виведення підрозділів з Дебальцевого й вже вивели 80% особового складу разом зі зброєю та технікою.

"Зараз вже можу повідомити, що сьогодні вранці Збройні сили разом з Нацгвардією завершили операцію з планового і організованого виведення частини підрозділів з Дебальцевого", - заявив пан Порошенко.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

За його словами, вже вийшли 80% частин й ще очікується вихід двох колон.

Відведення проходить під обстрілами артилерії сепаратистів.

Нова лінія оборони

Він розповів, що вже вийшли 128-а Мукачівська бригада, підрозділи 30-ї бригади, решта 25-го батальйону, залишки 40-го батальйону, спецназ, нацгвардія та міліція.

Окрім того, командир 128-ї бригади нагороджений званням Героя України.

Президент України заявив, що сили виходять зі зброєю та технікою, а оточення українських сил не було.

"Українські військові - захисники нашої Вітчизни - дали по зубах тим, хто намагався їх оточити, і вийшли з Дебальцевого. Цим була присоромлена Росія, яка ще вчора вимагала від українських військових здати зброю, підняти білий прапор та здатися", - заявив президент.

Він запевнив, що війська зайняли нові рубежі оборони.

Обстріл колони?

За попередньою інформацією, під час операції поранені 30 людей.

"Не дивлячись на жорсткі артилерійські обстріли з систем залпового вогню, поки у нас є дані, що в цілому з більш як двохтисячного угрупування у нас є 30 поранених, дані уточнюються", - повідомив президент.

Раніше командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко написав у Facebook, що під час відходу з Дебальцевого колону військових обстріляли з танків сепаратисти, після чого зав’язався бій.

За його словами, убитих та поранених евакуюють.

Речник штабу АТО Андрій Лисенко не зміг надати інформацію щодо можливого обстрілу з танків колони українських військових, яка виходила з Дебальцевого.

"Поки немає інформації щодо обстрілу колони, яка виходила", - заявив пан Лисенко.

Андрій Лисенко заявив, що інформація щодо загиблих, поранених та полонених за минулу добу уточнюється, а деталі відходу військ з Дебальцевого будуть оприлюднені пізніше.

Новини на цю ж тему