Генштаб про Дебальцеве: доля 82 солдатів невідома

Дебальцеве Копирайт изображения AP
Image caption Військові відійшли з Дебальцевого до Артемівська

90 українських військових потрапили в полон і 82 пропали безвісти в боях за Дебальцеве, повідомляє Генеральний штаб.

Під час виведення українських військ із оточеного сепаратистами району загинули 13 військових і поранено 157, кажуть у Генштабі.

Всього за добу в зоні АТО, за офіційними даними, загинули 14 українських військових.

"Вступивши в бій з нерівними силами противника на одній з ділянок фронту на Дебальцевському плацдармі, в полон потрапили понад 90 військовослужбовців Збройних сил України... Також Генеральний штаб в даний час займається пошуками 82 бійців, місцезнаходження яких зараз невідомо", - сказано в повідомленні Генштабу.

В армії також повідомляють, що виходячи з Дебальцевого, українські солдати взяли в полон кілька десятків бойовиків.

Раніше в штабі АТО заявили, що з Дебальцевого вийшли понад 90% українських військових, які там перебували.

"Закінчується вивід військ з Дебальцевого на нові рубежі. Підрозділи займають нові, вигідніші позиції", - заявив речник АТО Анатолій Стельмах.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Він додав, що операція з виведення військ з міста - "на завершальному етапі", а для українських військ "створений коридор, захищений українською артилерією і підрозділами".

У зоні АТО силовики зафіксували 46 випадків порушення режиму тиші.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Вуглегірськ, що біля Дебальцевого, першим відійшов під контроль сепаратистів

Вихід з Дебальцевого

Виведення українських військ з Дебальцевого розпочалось у середу о 6 годині ранку за наказом президента.

Ввечері 18 лютого Петро Порошенко заявив, що з Дебальцевого вже вийшли 2475 військових, які також вивели майже 200 одиниць техніки.

"Військові зробили свою справу, військові продемонстрували світу, що Україна неухильно дотримується мирних домовленостей", - заявив Петро Порошенко.

Президент сказав, що "бойовики і російські військові" з першої хвилини оголошення режиму припинення вогню його не дотримувались, а також не допускали спостерігачів ОБСЄ.

Петро Порошенко розповів, що віддав наказ розробити операцію щодо планового виходу військових із Дебальцевого у вівторок о 13 годині через тривалі обстріли.

"Організовано - чотирма колонами, наші збройні сили вирушили по напрямкам, які контролюються та були захищені нашими бойовими дозорами, десантникам, спецназівцями", - сказав Петро Порошенко.

Він пояснив рішення вивести військових бажанням зберегти їхнє життя, а поставлений бойовиками ультиматум - віддати зброю та здатись у полон - назвав неприйнятним.

"Це була дуже важка, але дуже достойна операція Збройних сил, оскільки, фактично, вона проводилась під шквальним вогнем російської артилерії та систем залпового вогню", - сказав пан Порошенко, наголосивши, що це відбувається в умовах мінських домовленостей.

Копирайт изображения AP
Image caption Петро Порошенко у середу виїхав у зону АТО та зустрівся з військовими з Дебальцевого

Дебальцеве у сепаратистів

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що конфліктна ситуація у Дебальцевому була "прогнозована", оскільки українські військові потрапили в оточенні.

"На зустрічі в Мінську я саме так і говорив: ті, хто опинився в кільці, намагатимуться вирватися, а із зовнішнього боку будуть робитися спроби деблокувати", - сказав президент Путін сказав під час прес-конференції у Будапешті у вівторок.

Копирайт изображения AFP
Image caption "Нормандська четвірка" у Мінську підтримала комплекс заходів щодо виконання мінських домовленостей

У середу ввечері проросійські сепаратисти заявили, що повністю взяли Дебальцеве під контроль.

Представник "міноборони ДНР" Едуард Басурін, якого цитує "Донецьке агентство новин", заявив, що "групи противника" діють на півдні міста, однак їх блокують сепаратисти.

Новини на цю ж тему