Москва критикує ідею з миротворцями ООН на Донбасі

Чуркін Копирайт изображения Reuters
Image caption Перед підписанням мінських угод сепаратисти підтримували запрошення миротворців

Заява влади України про можливе запрошення на Донбас миротворців ООН ставлять під сумнів намір Києва виконувати мінські домовленості, заявив постпред Росії при ООН Віталій Чуркін.

"Треба розводити озброєння і не займатися висуненням нових ініціатив. А коли замість того, щоб робити те, про що домовилися, починають висувати якісь схеми, то це... викликає підозри в тому, що хочуть розвалити мінські домовленості", - сказав пан Чуркін.

Спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін назвав можливе направлення миротворців на Донбас "ерозією мінських угод".

Після наступу сепаратистів на Дебальцеве РНБО підтримала звернення до ООН та ЄС щодо розгортання в Україні миротворчої місії.

Питання про запрошення миротворців з мандатом РБ ООН запропонував розглянути на засіданні РНБО президент Петро Порошенко.

Миротворці ООН

Президент Петро Порошенко на засіданні РНБО сказав, що найкращий формат миротворчого контингенту для України - це "поліцейська місія Євросоюзу".

"Впевнений у тому, що це буде найбільш ефективним та найбільш оптимальним гарантом безпеки в ситуації, що склалась - коли слово миру не дотримується ні Росією, ні тим, кого вона підтримує", - сказав пан Порошенко.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Петро Порошенко вважає найоптимальнішою "поліцейську місію ЄС"

Президент Порошенко розповів, що обговорював це питання у Мінську із лідерами Росії, Франції та Німеччини - "передбачаючи, що мінські домовленості не будуть виконані".

"Прийнято рішення про звернення до Організації Об'єднаних Націй та Європейського Союзу про розгортання на території України операції з підтримання миру і безпеки", - цитує пана Турчинова агенція "Інтерфакс".

За його словами, миротворці повинні бути не лише на лінії протистояння, а й на ділянці кордону з Росією, який не контролює Україна.

Олександр Турчинов сподівається, що таке рішення РНБО підтримає парламент.

Президент Порошенко також виніс на розгляд РНБО зміни до закону про правовий режим воєнного стану, в яких, за його словами - врахований "досвід та особливості гібридної війни".

РНБО підтримало цей законопроект.

Також на засіданні вирішили створити " воєнний кабінет" при РНБО, до якого увійдуть керівники країни та силових блоків органів влади.

Петро Порошенко пояснив це нове утворення необхідністю "оперативно обговорювати рішень" з питань безпеки.

Новини на цю ж тему