Росія обурилася через заяву британського міністра оборони

Майкл Фаллон Копирайт изображения AP
Image caption Міністр оборони Британії Майкл Фаллон заявив про загрозу країнам Балтії з боку Росії

У міністерстві закордонних справ Росії гнівно відреагували на твердження міністра оборони Британії Майкла Фаллона про загрозу, яку Москва становить для країн Балтії.

Речник російського МЗС Олександр Лукашевич заявив, що такі коментарі британського посадовця "виходять за межі дипломатичної етики" і що у них була використана "неприйнятна термінологія".

Пан Лукашевич пообіцяв, що Росія "знайде спосіб, аби відповісти".

Міністр оборони Великої Британії Майкл Фаллон напередодні заявив, що існує "реальна та безпосередня загроза", що Росія намагатиметься дестабілізувати ситуацію у Литві, Латвії та Естонії.

На цьому фоні винищувачі британських ВПС піднімались у повітря, аби перехопити російські літаки.

Загроза від Росії

Майкл Фаллон висловив занепокоєння щодо "тиску" президента Росії Володимира Путіна на колишні радянські республіки, які є членами НАТО.

Він стверджує, що Росія може використати щодо країн Балтії таку ж тактику, як і в Україні.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Пан Фаллон вважає, що НАТО має бути готовим до агресії Росії "у якій би формі це не відбувалось".

"НАТО готується", - додав міністр.

Його заява пролунала після заклику прем’єр-міністра Девіда Кемерона до Європи вказати Росії, що вона зазнає серйозних економічних та фінансових наслідків "на багато років", якщо не перестане дестабілізувати Україну.

Дедалі гарячіше

Посадовець висловив своє занепокоєння через тиск на країни Балтії.

Пан Фаллон вважає, що Росія може використовувати приховану тактику, яку вже використовувала при анексії Криму та в нинішньому конфлікті на Донбасі.

Росія заперечує допомогу проросійським сепаратистам, але її звинувачують в надсиланні зброї та військових, а також використанні пропаганди.

"Бачимо танки і озброєння, які їдуть через український кордон, а також естонського прикордонника, якого захопила Росія і досі не повернула", - заявив міністр.

Раніше Девід Кемерон заявив, що проросійські сепаратисти на сході України використовують російські ракети, танки та артилерію.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Повідомлення МЗС Британії про російську техніку на Донбасі

"Ви не можете купити це на eBay, це не могло приїхати звідкись, окрім Росії, й ми це знаємо", - заявив прем’єр-міністр Великої Британії.

МЗС Великої Британії також опублікувало докази присутності російських новітніх систем протиповітряної оборони "Панцир-С1" на Донбасі.

Копирайт изображения MOD

Російські винищувачі біля Британії

У четвер винищувачі британських ВПС підняли в повітря - біля узбережжя на півдні країни помітили два російські військові літаки.

Про це повідомило міноборони Британії.

За словами представника відомства, винищувачі супроводжували російські літаки до тих пір, поки вони не залишили зону економічних інтересів країни.

Повідомляється, що російські літаки не порушували суверенного повітряного простору Британії.

Новини на цю ж тему