На Майдані вшанували Небесну сотню

Майдан Копирайт изображения AFP
Image caption На Майдані запалили "Промені гідності" - у пам'ять про загиблих

У центрі Києва вшанували людей, які загинули рік тому під час спроби розігнати Майдан.

Тисячі людей заполонили Майдан Незалежності і Хрещатик, рух на якому перекрили. Дехто тримав у руках запалені лампадки.

Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

На місця розстрілів людей клали запалені свічки і квіти. З тих місць у небо світять промені прожекторів - "Промені гідності".

"Промені, які увечері вдарять в небо з місць де рік тому було убито героїв символізуватимуть кожного з них. Вони стали не просто променями, а стовпами гідності, що тримають на собі небі", - написав про це у себе у Facebook голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, один зі співавторів акції.

Учасники акції також пройшли ходою вгору вулицею Інститутська, на якій загинули більшість представників Небесної сотні.

Копирайт изображения AFP
Image caption Учасники акції пройшлися ходою вулицею Інститутська
Копирайт изображения AFP
Image caption Разом із президентом на сцені був Владислав Ципун – син загиблого Андрія Ципуна

"Тут, на Майдані, ми боролися не тільки і не стільки з маріонетками Януковича. Тепер зрозуміло, що російська агресія проти України почалася з наступу на Вільнюс... І 21 листопада не-український уряд приймає рішення зупинити рух в Європу", - сказав зі сцени президент Петро Порошенко.

"Революція гідності стала першою і, головне, виграшною битвою за нашу незалежність", - додав він. Президент сказав, що подвиг Небесної сотні надихнув українців на боротьбу за свою свободу. Він додав, що 2015 рік має стати вирішальним для проведення реформ у країні.

Зі сцени також виступив ведучий Майдану і колишній міністр культури Євген Нищук. Прозвучав "Реквієм" Моцарта у виконанні Національного симфонічного оркестру.

Копирайт изображения Getty
Копирайт изображения Getty
Копирайт изображения Getty

"Небесна Сотня - цвіт і водночас зліпок українського громадянського суспільства: студенти і фермери, теслі і музиканти, вчителі, нафтовики, підприємці, програмісти. Українці, вірмени, білоруси, євреї, росіяни, поляки. Кияни і донеччани, галичани і кримчани, чернігівці і буковинці. Творці історії і української політичної нації", - заявив у своєму зверненні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Він також зазначив, що Україна прожила надважкий рік - "з пам'яттю про них і відповідальністю перед ними".

"Герої не вмирають допоки ми звершуємо розпочате ними", - додав голова уряду.

Рік тому під час розстрілів Майдану 18-20 лютого вбили приблизно сто людей, більшість з яких - протестувальники. Загинуло також не менше 11 силовиків.

Новини на цю ж тему