Порошенко: США і ЄС повинні продовжити санкції проти Росії

Порошенко Копирайт изображения EPA

Якщо ситуація на сході України не покращиться, США та ЄС мають запровадити подальші санкції проти Росії та посилити обороноздатність України - на цьому наполіг президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з віце-президентом США Джозефом Байденом.

"Петро Порошенко та Джозеф Байден обговорили ситуацію, що склалася через численні порушення бойовиками на Донбасі режиму припинення вогню всупереч Мінським домовленостям", - повідомили на сайті голови держави.

Окрім того, Петро Порошенко наголосив, що усіх військовополонених та незаконно затриманих громадяни України мають звільнити згідно із домовленостями.

За інформацією прес-служби, співрозмовники також обговорили питання підготовки та координації можливого розміщення миротворчої місії на Донбасі.

Перед цим генсек ООН Пан Гі Мун під час телефонної розмови з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним зазначив, що у питаннях щодо можливості відрядження миротворчої місії на схід України організація керуватиметься рішенням своєї Ради безпеки.

У середу Рада національної безпеки і оборони України схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання на території України місій з підтримання миру та безпеки.

Москва, яка постійно заперечує заяви про військову підтримку сепаратистів на сході України, критично оцінює такі наміри.

Підрив світового порядку

Раніше Сполучені Штати допускали посилення санкцій проти Росії і сепаратистів у разі подальшого невиконання домовленостей, досягнутих у Мінську 12 лютого.

У п'ятницю ввечері представниця Держдепартаменту США Джен Псакі заявили, що підтримуючи сепаратистів на сході України, російська влада підриває основи світового порядку.

"Триваюча підтримка Росією атак сепаратистів і порушення режиму припинення вогню на сході України підривають зусилля міжнародної дипломатії і міжнародних організацій, а також основи сучасного світового порядку", - сказала вона.

"Україна чітко дала зрозуміти, що вона має намір дотримуватися режиму припинення вогню, і робить це, відповідаючи лише на атаки", - також зазначила пані Псакі.

За її словами, отримані відеозаписи і фотографії свідчать про значну кількість жертв серед українців на Донбасі через дії Росії і сепаратистів.

"Тільки мінські угоди"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у п'ятницю заявила, що у разі, якщо одна зі сторін протистояння порушить мінські домовленості, це спричинить нові санкції.

За її словами, процес мирного врегулювання складний, "але його варто продовжувати".

Водночас французький президент Франсуа Олланд за підсумками розмови із пані Меркель повідомив, що Франція і Німеччина вважають виконання мінських угод важливим.

"З моменту укладення мінських домовленостей у вересні 2014 року ми разом з канцлером ніколи не припиняли говорити, що вони повинні дотримуватися - усі мінські угоди, тільки мінські угоди, і тепер ми переконані у цьому як ніколи раніше", - наголошено у заяві пана Олланда.

При цьому французький лідер наголосив, що домовленості про припинення вогню на сході України порушували вже кілька разів.

Раніше у п'ятницю голова французького зовнішньополітичного відомства Лоран Фабіус повідомив, що міністри закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини зустрінуться у Парижі у вівторок, аби обговорити конфлікт на сході України.

Новини на цю ж тему