У Москві пройшла акція проти "перевороту" в Києві

Козаки у Москві Копирайт изображения REUTERS
Image caption Козацькі організації - одні з тих, хто підтримали ініціативу прокремлівського руху

У Москві пройшла акція руху "Антимайдан" до річниці протестів на Майдані в Києві, коли загинули більше сотні демонстрантів і впав режим Януковича.

Рух "Антимайдан" називає події в Києві "державним переворотом".

Тисячі людей зібралися або були організовано привезені для участі в акції, яку підконтрольні державі засоби масової інформації просувають під гаслом "Рік Майдану. Не забудемо, не пробачимо".

Напередодні російські ЗМІ активно закликали всіх, хто вважає себе "патріотами" і виступає проти "кольорових революцій", приєднатися до акції в Москві.

Image caption Чеченці перед ходою з гаслами за Путіна і Кадирова

Рух "Антимайдан" було створено трохи більше місяця тому - 15 січня цього року.

Його головним завданням, як стверджують організатори, є "збиратися там, де збирається опозиція", щоб не допустити в Росії "кольорових революцій".

Image caption Кореспондент Російської служби Бі-бі-сі каже, що акцію підтримали антиукраїнські сили

У ході, за даними організаторів, узяли участь близько 10 тисяч осіб, в їх числі лідер "Антимайдану" байкер Олександр Залдостанов і глава парламенту так званої "Новоросії" Олег Царьов.

Image caption Організатори московської акції звинувачують в усьому Захід

Засновники руху "Антимайдан - громадська організація ветеранів "Бойове братство" та байкерський клуб "Нічні вовки".

Image caption У ході, за даними організаторів, узяли участь 10 тисяч росіян

Напередодні в Москві пройшла акція пам'яті "Небесної сотні". Кількох людей затримали, п'ятеро провели ніч у відділку поліції. Стосовно затриманих складено протоколи про адміністративні правопорушення.

Акція в Москві пройшла день по тому, як у центрі Києва вшанували героїв Небесної сотні на річницю подій, що отримали назву "розстріл Майдану", коли від вогню снайперів загинули понад 50 людей.

У неділю 22 лютого в Києві пройде Марш гідності, у якому візьме участь президент Європейської Ради Дональд Туск та кілька інших глав держав.

Новини на цю ж тему