У Харкові розпочалася антитерористична операція - Турчинов

Турчинов Копирайт изображения UNIAN

Через вибух у Харкові введено найвищий рівень терористичної загрози та почалася антитерористична операція, повідомили у прес-службі секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Раніше повідомлялося, що вибух стався під час мирної ходи активістів Євромайдану. Внаслідок нього загинуло двоє людей, ще близько десяти осіб зазнали поранень.

Серед загиблих - один міліціонер. Ще четверо правоохоронців зазнали поранень.

За словами Олександра Турчинова, під час мирної ходи присвяченої пам'яті загиблих на Майдані, "був використаний керований вибуховий пристрій направленої дії".

У прокуратурі Харківської області також припускають, що вибухівку заклали заздалегідь.

Копирайт изображения mvs.gov.ua

За фактом розпочали кримінальне провадження за про терористичний акт.

Затримано підозрюваних

Секретар РНБО повідомив, що СБУ разом із МВС розпочали антитерористичну операцію "в результаті якої вже затримано 4 учасники підриву та вилучена зброя, зокрема гранатомет".

"Антитерористична операція продовжується", - сказав Олександр Турчинов, додавши, що за інформацію, наявною у СБУ, група, яка здійснила теракт проходила навчання у російському місті Бєлгород.

Копирайт изображения mvs.gov.ua

"Це зайвий раз свідчить про те, що терористична кампанія, що здійснюється в Україні, має одних і тих самих замовників та організаторів, що і агресія на Сході", - цитує прес-служба РНБО Олександра Турчинова.

Харківська міліція також звернулася до всіх громадян, які могли стати свідками організації вибуху, надати відповідну інформацію. Особливо сподіваються на власників автомобілів з відеореєстраторами, які 21-22 лютого перебували в районі Палацу спорту, де стався вибух.

Новини на цю ж тему