"Аш-Шабаб" погрожує терактами в США і Британії

Джех Джонсон Копирайт изображения AP
Image caption Джех Джонсон бачить в погрозах "Аш-Шабаб" прояв нової фази тероризму

Міністр внутрішньої безпеки США Джех Джонсон закликав американців бути пильними після погрози сомалійського угрупування "Аш-Шабаб" здійснити напади на торгові центри в західних країнах.

За словами пана Джонсона, він надзвичайно серйозно сприйняв загрозу сомалійських ісламістів.

В опублікованому в інтернеті відеозверненні члени "Аш-Шабаб" закликають своїх прихильників здійснити напади на торгові центри в США, Канаді та Британії.

На записі чоловік, який ховає своє обличчя, з британським акцентом закликає прихильників "Аш-Шабаб" атакувати торгові центри на Заході, що "належать американцям або євреям"

Він, зокрема, згадує другий за величиною торговий центр в США - Mall of America в Міннесоті, West Edmonton Mall в Канаді, а також головну лондонську торгову вулицю Оксфорд-стріт і два торгові центри Westfield в Лондоні.

У 2013 році в результаті нападу бойовиків "Аш-Шабаб" на торговий центр Westgate в кенійській столиці Найробі загинули 67 людей.

Нова фаза тероризму

Джех Джонсон сказав в ефірі CNN, що загрози "Аш-Шабаб" являють собою частину "нової фази" тероризму, при якій зростуть напади одинаків в їхніх рідних країнах.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Бойовики "Аш-Шабаб" утримували заручників в Westgate протягом трьох днів, поки кенійські сили безпеки не почали штурм будівлі

"Коли терористична організація закликає до нападу на конкретне місце, ми зобов'язані сприймати це серйозно", - наголосив міністр внутрішньої безпеки США.

Водночас, за словами Джонсона, він не закликає людей перестати відвідувати торгові центри, згадані сомалійськими бойовиками.

За словами вашингтонського кореспондента ВВС Наомі Грімлі, цілком імовірно, що публікація відео пов'язана з суперництвом "Аш-Шабаб" і "Ісламської держави", яку останнім часом набагато частіше згадували в ЗМІ.

У британській поліції заявили, що знають про публікацію відео і займаються його аналізом.

Обидва згадані у відеозверненні "Аш-Шабаб" торгові центри в США і Канаді вже випустили заяви про запровадження додаткових заходів безпеки.

У Міннесоті мешкає чимало вихідців з Сомалі, одного з жителів цього штату минулого тижня звинуватили у сприянні "Ісламській державі".

Поліція і служби безпеки в Канаді, Франції та Данії вже перебувають у стані підвищеної готовності після нещодавньої серії нападів.

Новини на цю ж тему