Нємцова застрелили у центрі Москви

Нємцов

У прес-центрі міністерства внутрішніх справ Росії підтвердили, що в центрі Москви на Великому Москворецькому мосту був убитий Борис Нємцов.

В МВС також розповіли, що чоловіка застрелили чотирма пострілами у спину.

За словами представника Слідчого комітету Росії Володимира Маркіна, порушена справа за статею про вбивство та незаконний обіг зброї.

Крім того, представник СКР розповів, що у Бориса Нємцова стріляли не менше 7-8 разів із машини.

Президент Росії Володимир Путін вважає, що вбивство опозиціонера Бориса Немцова має замовний і виключно провокаційний характер, повідомив прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков.

"Путін зазначив, що це жорстоке вбивство має всі ознаки замовного і носить виключно провокаційний характер", - сказав пан Пєсков.

За його словами, пан Путін доручив керівникам слідчого комітету, МВС і ФСБ створити слідчу групу з розслідування вбивства політика і взяти хід слідства під особистий контроль.

Президент Росії також висловив співчуття рідним і близьким Бориса Нємцова.

Натомість президент України висловив сподівання, що вбивці покарають.

"Шок. Бориса убили. Важко в це повірити. Не маю сумніву, вбивці будуть покарані. Рано чи пізно", - написав пан Порошенко у своєму Twitter.

"Не вкладається в голові. Немає більшого справжнього росіянина, друга України, людини, якій завжди хтілося потиснути руку", - написав у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Підпис до фото,

У 90-х Борис Нємцов працював у російському уряді

У Москві у зв'язку із убивством політика увели план "Перехоплення".

Вбивство сталося за день до запланованого на перше березня у Москві опозиційного маршу "Весна".

Опозиціонер Михайло Касьянов, який приїхав на місце убивства, сказав, що марш відбудеться, попри вбивство політика, який збирався брати в ньому участь.

Борис Нємцов з 1991 по 1997 рік був губернатором Ніжньогородської області, а потім очолював міністерство палива та енергетики, а також був першим віце-прем'єром.

В останні роки був одним з лідерів опозиційного руху в Росії.