Нетаньяху застеріг США проти угоди з Іраном

Біньямін Нетаньяху

Автор фото, AP

Ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху застеріг, що договір щодо ядерної програми Ірану, який зараз обговорюють, може "прокласти шлях до (створення) бомби", а не заблокувати його.

У виступі в Конгресі США, який переривали овації, пан Нетаньяху назвав Іран "загрозою для всього світу".

Перемовини щодо ядерної програми Ірану перебувають на критичній стадії - термін, у який сторони повинні дійти згоди, спливає 31 березня.

Раніше Білий дім розкритикував намір пана Нетаньяху виступити перед Конгресом з цього питання.

Там зазначили, що промова на запрошення республіканців без узгодження з Білим домом є втручанням у внутрішню політику США, адже таким чином ізраїльський прем'єр намагається налаштували американців проти будь-якої угоди з Іраном.

США, Британія, Франція, Німеччина, Росія і Китай прагнуть досягти домовленості про стримування ядерної програми Ірану в обмін на полегшення санкцій проти Тегерана.

"Дуже погана угода"

Пан Нетаньяху почав свій виступ у Конгресі зі слів подяки за підтримку Ізраїлю обом провідним партіям США - республіканцям і демократам.

За його словами, союзницькі відносини Ізраїлю і США були, є і залишаться в майбутньому вище політики. Ці слова ізраїльського прем'єра зустріли оваціями.

Основну частину свого виступу Нетаньяху присвятив загрозі, що виходить від іранського режиму.

Він заявив, що сьогоднішній Іран є загрозою не лише для Ізраїлю, але й для всього близькосхідного регіону.

"Найбільша загроза у цьому світі - це суміш войовничого ісламу і ядерної зброї. Ми не повинні цього допустити", - сказав прем'єр Ізраїлю.

За словами пана Нетаньяху, угода, пропонована зараз Ірану, дозволить йому після зняття санкцій швидко створити ядерну зброю, оскільки в країні залишиться величезна ядерна інфраструктура.

За умовами пропонованої угоди, у Тегерана залишаться тисячі центрифуг, які, за словами ізраїльського лідера, дозволять Тегерану протягом кількох тижнів створити ядерний арсенал.

Нетаньяху також звинуватив іранську владу в обмані інспекторів МАГАТЕ. За його словами, Тегеран продовжує приховувати від МАГАТЕ свою ядерну програму.

Перш ніж домовлятися про зняття санкцій, заявив Нетаньяху, Іран повинен припинити свою агресивну політику відносно своїх сусідів, припинити підтримувати міжнародний тероризм і припинити загрожувати існуванню Ізраїлю.

"Краще жодної угоди, ніж погана угода. Це дуже погана угода. Без неї нам буде краще", - наголосив ізраїльський прем'єр.

У березні в Ізраїлі відбудуться вибори, після яких пан Нетаньяху розраховує знову очолити уряд.