Вибух на шахті імені Засядька: 32 людини - під землею

Шахта Копирайт изображения Reuters
Image caption До шахти прибувають гірники, щоби допомогти в рятувальній операції

Внаслідок вибуху на шахті імені Засядька у Донецьку загинула щонайменше одна людина.

Раніше заявив спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, відкриваючи засідання парламенту хвилиною мовчання, сказав про 32 загиблих, але пізніше уточнив інформацію: доля 32 людей невідома.

Донецька облдержадміністрація також повідомляє про одного загиблого та понад 10 постраждалих унаслідок вибуху.

Прес-секретар президента України написав у своєму Twitter, що Петро Порошенко вимагає допустити до місця аварії українських рятувальників та правоохоронців. Крім того, за його словами, Україна оголосить жалобу, коли буде офіційна інформація про кількість постраждалих.

За даними місцевої влади, вибух стався о 5-й ранку через викид метану.

В момент аварії у шахті перебували 230 людей. "Доля 32 з них невідома", - йдеться в повідомленні ОДА.

Представники так званої "ДНР" заявляють, що говорити про понад 30 загиблих завчасно, однак підтверджують, що стільки людей заблоковані.

Раніше джерело в Комітеті гірничого і технічного нагляду самопроголошеної "ДНР" заявляло, що внаслідок вибуху загинули понад 30 людей.

Заступник губернатора Донецької області Олександр Клименко заявив, що ОДА готова направити рятувальні служби до місця аварії.

Раніше голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, у самопроголошеній "ДНР" немає достатньої кількості ресурсів, щоби провести рятувальну операцію, зазвичай раніше в таких ситуаціях викликали рятувальників з іншої частини України.

За інформацією з місця події, рятувальники поки що не можуть дістатися до місця вибуху через метан. Зараз намагаються провітрити шахту. До місця, де, ймовірно, можуть перебувати люди, каже позаштатний кореспондент ВВС Україна, близько одного кілометра.

Як пише російська агенція ТАСС з посиланням на речницю "МНС ДНР" Юліану Бедило, за попередньою версією, причиною аварії став "вибух газоповітряної суміші".

Юліана Бедило додала, що "це відбулося не у результаті артилерійського обстрілу".

Новини на цю ж тему