Парламент визначив статус "окремих районів" Донбасу

Верховна Рада Копирайт изображения Getty

Верховна Рада визначила межі "окремих районів" Донецької та Луганської областей, на яких може діяти особливий режим самоврядування, та внесла зімни до відповідного закону. Ці законодавчі зміни ініціював президент Петро Порошенко.

Парламент змінив закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який ухвалили після першої мінської угоди.

"За" це рішення проголосували 265 депутатів.

Окремі статті закону діятимуть з дня набуття повноважень органів місцевого самоврядування.

Згідно з внесеними змінами, райони Донбасу, які контролюють самопроголошені "ДНР" і "ЛНР", отримають спеціальний статус лише після проведення місцевих виборів за українським законодавством.

Закон визначає, що на таких виборах має бути гарантоване спостереження ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

Копирайт изображения maps.google.com
Image caption Мапа розмежування "окремих районів" Донбасу, складена за координатами, ухваленими Верховною Радою за мінським протоколом від 19 вересня. Вона суттєво відрізняється від реального розташування військ України та бойовиків

Раніше президент Петро Порошенко заявляв, що закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу відновлює "український суверенітет" на цих територіях, що і є "головною метою мирного процесу".

У так званих "ДНР" і "ЛНР" відмовилися визнавати поправки, не погоджені із ними.

У російському МЗС також заявили про "серйозні питання" щодо запропонованих президентом поправок до закону про особливий порядок самоврядування у районах Донбасу.

У Москві вважають, що пропозиції Петра Порошенка "змінюють суть" ухвалених у Мінську угод.

Розмежування

Парламент підтримав два проекти постанов щодо населених пунктів Донецької та Луганської областей.

За президентську постанову про визначення окремих районів Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування проголосували 296 депутатів.

Згідно з документом, ці райони - між кордоном з Росією та лінією розмежування, зафіксованою у додатку до мінських угод, підписаному 19 вересня 2014 року.

Також парламент проголосував за постанову про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької і Луганської області тимчасово окупованими територіями.

Документ внесли п'ять фракцій коаліції і його текст перед голосуванням зачитав спікер Верховної Ради Володимир Гройсман.

"Верховна Рада постановляє визнати тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища та села Донецької і Луганської областей, в яких відповідно до закону України про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків та найманців із територією України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України", - зачитав текст постанови спікер Гройсман.

За цей документ проголосували 280 депутатів. Текст постанови поки що відсутній на сайті парламенту.

Новини на цю ж тему