Команда Коломойського попрощалася з Дніпропетровськом

Днепропетровск

Команда звільненого губернатора Дніпропетровської області та українського олігарха Ігоря Коломойського попрощалася з Дніпропетровськом на пишному мітингу-концерті в суботу. Сам Коломойський не приїхав.

Організатори мітингу-концерту під гаслом "За єдину Україну!" постаралися продемонструвати, що конфлікт між президентом Петром Порошенком і Ігорем Коломойським наразі вичерпано, і команда пана Коломойського співпрацюватиме з новою владою в області.

Ведучий мітингу навіть оголосив на початку, що голова адміністрації області Валентин Резніченко вийде на сцену мітингу разом з політиками з команди Коломойського. Але до кінця мітингу пан Резніченко так і не з'явився.

Не з'явився в Дніпропетровську і сам Ігор Коломойський. На мітингу лише показали на великих екранах частину його спільної прес-конференції з президентом два дні тому, де пан Коломойський сказав, що він і його команда "нікуди не йдуть, залишаються в Дніпропетровську і допомагатимуть зберігати спокій і мирне небо над головою".

За інформацією з оточення пана Коломойського, він може перебувати в своєму будинку під Женевою, де він проводить більшість часу.

Соратники пана Коломойського - його заступник Геннадій Корбан, який фактично управляв Дніпропетровською областю весь останній рік, інший заступник Святослав Олійник, який залишиться заступником у Резніченка, колишній заступник, нині депутат Верховної Ради Борис Філатов - всі дякували на мітингу жителям Дніпропетровська за підтримку.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Пан Філатов навіть став перед присутніми на коліно. "Так, ми злі, ми колючі, ми незручні, і прийшов час нам піти, - сказав пан Філатов. - Бачить бог, ми не крали, не розсаджували своїх рідних і близьких на теплих місцях".

Плани щодо партії

Усі запрошені промовці на мітингу говорили про те, як багато за цей рік зробила команда для запобігання поширенню проросійського сепаратизму.

"Не встояв би завдяки цій команді Дніпропетровськ - не встояла б і Україна", - сказав радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Пан Коломойський і його соратники активно підтримали створення добровольчих батальйонів, які виступили проти озброєних сепаратистів, забезпечують ці батальйони і армійські частини.

Крім того, вони придушили спроби проросійських активістів влаштувати в Дніпропетровській області те саме, що сталося в Луганській та сусідній Донецькій областях.

Дніпропетровськ - російськомовне місто, і багато з тих, хто виступав, говорили російською, а ведучий - українською і російською по черзі, але всі підкреслювали, що "Дніпропетровськ - це Україна".

"Для російських ЗМІ я - американський найманець. Але я - дніпрянин. Слава Україні!" - чистою російською проголосив зі сцени один із промовців, молодий солдат, поранений на війні з сепаратистами.

Політики з команди Коломойського планують створити громадський рух з прицілом на перетворення в політичну партію. Геннадій Корбан сказав ВВС, що робоча назва цієї організації - "Україна майбутнього", і вона, якщо вийде, має стати "правоцентристською, доволі дрібнобуржуазною політичною силою".

Image caption На мітинг прийшло кілька тисяч осіб

Про відставку одного з найвпливовіших українських олігархів Ігоря Коломойського стало відомо в ніч на середу, коли відповідний указ підписав президент Петро Порошенко.

Наступником пана Коломойського став голова Запорізької обласної адміністрації Валентин Резніченко.

Наступ на олігархів?

19 березня Верховна Рада прийняла поправки до закону про акціонерні товариства, які позбавили колишнього голову Дніпропетровської обласної адміністрації Ігоря Коломойського контролю над енергетичними підприємствами.

Того ж дня наглядова рада компанії "Укртранснафта" відсторонила від керівництва компанією ставленика Коломойського Олександра Лазорка і призначила на його місце Юрія Мірошник.

Ігор Коломойський приїхав на захист пана Лазорка, заявивши про рейдерське захоплення компанії і незаконне звільнення керівника.

У неділю пан Коломойський також побував біля офісу компанії "Укрнафта" в Києві, де відбулась сутичка між представниками охорони й депутатом Мустафою Найємом.

Пан Коломойський сказав, що люди, які заблокували вхід, - це охоронці компанії, "а не батальйони Коломойського", як про це писала українська преса.

Українські ЗМІ повідомили, що це були бійці батальйону "Дніпро-1". Однак тодішній радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заперечив ті повідомлення і заявив, що підприємство охороняє приватна фірма.

Сам пан Коломойський сказав, що захищається від рейдерів.

20 березня президент Петро Порошенко оголосив Ігорю Коломойському догану після того, як той відповів на запитання журналіста "Радіо Свобода" з використанням нецензурної лексики.

25 березня президент Порошенко підписав указ про відставку Ігоря Коломойського з посади голови Дніпропетровської області. За повідомленнями, це сталося під час особистої зустрічі з Коломойським, який сам попросив про звільнення.

Після відставки пана Коломойського в Україні заговорили про наступ влади на позиції могутніх олігархів країни.

Новини на цю ж тему