ОБСЄ: у Криму обмежили плюралізм медіа

ATR Копирайт изображения AP
Image caption Роскомнагляд відмовив кримськотатарському каналу ATR в перереєстрації

В ОБСЄ заявили що в анексованому Криму після закінчення часу, відведеного для перереєстрації ЗМІ, ще більше обмежили плюралізм медіа та доступ громадян до інформації.

Про це заявила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович після припинення роботи кримськотатарський телеканалу ATR.

З опівночі 1 квітня канал зупинив мовлення через відмову Роскомнагляду зареєструвати його за російським законодавством.

"Кримськотатарським ЗМІ відмовляють від реєстрація з суб'єктивних причин. Це ще один доказ того, що політично вмотивована цензура вільних і незалежних голосів у Криму триває", - сказав пані Міятович у середу.

Вона наголосила, що події в Криму свідчать, що правила реєстрації, які застосовує Російська Федерація мають "вкрай обмежувальний характер".

"Єдиний канал"

ATR був єдиним каналом в анексованому Росією Криму, який вів мовлення, окрім української та російської, ще кримськотатарською мовою.

Колектив медіа-холдингу ATR звертався з листом до президента Росії Володимира Путіна, у якому просив посприяти в отриманні ліцензій на мовлення.

"Хто автор ідеї закриття першого і єдиного в світі кримськотатарського каналу, досі невідомо: чи це місцева кримська влада, чи федеральна. Боюся, ми ніколи не дізнаємося відповіді на це питання", - сказала в інтерв'ю Російській службі Бі-бі-сі, заступник генерального директора з інформаційної політики телеканалу ATR Ліля Буджурова.

Український віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко висловився за те, аби надати каналу можливість мовлення на підконтрольній Києву частині країни.

"Канал ATR треба підтримати і надати їм можливість вести мовлення в Україні", - написав пан Кириленко у Twitter.

Раніше власник телеканалу Ленур Іслямов заявляв, що перевозити канал на материкову частину України не має наміру, оскільки для "кримськотатарського соціуму це означатиме депортацію".

Надії на перереєстрацію

У неділю Меджліс кримськотатарського народу заявив, що відмова зареєструвати канал ATR в Криму порушує законні права та інтереси кримськотатарського народу, порушує Декларацію ООН про права корінних народів.

Водночас призначений Москвою глава республіки Сергій Аксьонов заявляв, що ATR навмисно затягує процес отримання дозволів, щоб роздути конфлікт.

Пан Аксьонов казав, що вже обговорював ситуацію з керівництвом ATR і обіцяв продовжити діалог найближчим часом. При цьому він позначив позицію влади: нікому не дозволено на території Криму захищати інтереси України.

"Ми хочемо, щоб всі ЗМІ, які працюють в республіці, подавали інформацію об'єктивно. Критика влади приймається, якщо вона конструктивна. Однак нерозумно розбурхувати населення повідомленнями про те, що Крим колись повернеться в Україну. Цього ніколи не буде, цього однозначно не бажає більшість населення", - цитує пана Аксьонова "Российская газета".

Телемарафон

У вівторок в останній день мовлення співробітники каналу провели телемарафон під гаслом "Не вбивайте ATR!". Згідно з даними інтерактивного опитування на сайті каналу, понад 99% його глядачів відповіли позитивно на питання: чи потрібен вам телеканал ATR.

Ведучий ATR Ленур Юнусов розповів в інтерв'ю Російській службі Бі-бі-сі, що співробітники каналу направили купу звернень, петицій, листів у всі інстанції - від кримської влади і до російських державних структур.

"Поки що проблема не зрушила з мертвої точки", - сказав він.

Новини на цю ж тему